Biblioteka szkolna Biblioteka poleca Z życia biblioteki

Biblioteka szkolna

Biblioteka szkolna stanowi dla uczniów i nauczycieli centrum informacji, daje możliwość rozwijania zainteresowań i samokształcenia.

Korzystać z biblioteki mogą, na określonych zasadach, wszyscy pracownicy i uczniowie, a także rodzice uczniów.

Istnieje  wolny dostęp do półek z literaturą młodzieżową, chętnie wypożyczaną przez czytelników.

Biblioteka szkolna jest czynna w tym semestrze w podanych niżej godzinach:

w poniedziałek:   8.00 - 14.00

we wtorek:           8.00 - 14.00

w środę:              dzień wewnętrzny

w czwartek:         8.00 - 15.00

w piątek:              8.00 - 14.00

Jak co roku  rozpoczął pracę aktyw biblioteczny. Należą do niego uczniowie, którzy interesują się książkami. Realizują tu swoje pomysły, rozwijają zainteresowania czytelnicze i mogą spełnić się w roli organizatora akcji bibliotecznych, a także wykonują typowo biblioteczne prace. Działanie w aktywie uczy obowiązkowości, systematyczności i sumienności poprzez rozbudzanie w młodzieży poczucia współodpowiedzialności oraz promocję biblioteki w środowisku.

Zapraszamy do biblioteki!

Publiczne Gimnazjum