• Informacja o obiadach

  Informacja o obiadach

  Szanowni Państwo,

  uprzejmie informuję, że od 2 stycznia 2019 roku obiady do stołówki szkolnej będzie dostarczała Firma cateringowa Sani&Sazi "Zdrowi i najedzeni".

  W związku z powyższym będą obowiązywały nowe deklaracje obiadowe, następuje zmiana konta na które należy dokonywać wpłat  za obiady. Gmina Jabłonna dopłaca 3 zł do każdego zestawu obiadowego i drugiego dania.

  Ceny obiadów uległy obniżeniu, koszt opłat dla rodziców:

  1.        jedno danie – zupa: 2,00 zł 
  2.        jedno danie – drugie danie z deserem i piciem: 4,00 zł
  3.        zestaw obiadowy (zupa i drugie danie z deserem i piciem): 6,00 zł.

   

  Deklaracje otrzymają uczniowie w szkole, będą również dostępne na stronie internetowej szkoły.

  dyrektor szkoły

   

   

   

 • Zaproszenie

  Zaproszenie

  Szanowni Państwo,

  Dyrektor, Rada Pedagogiczna oraz Społeczność uczniowska,

  Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Chotomowie

  mają  zaszczyt zaprosić 

  rodziców, dziadków oraz wszystkich przyjaciół szkoły na Jasełka,

  które odbędą się w 20 grudnia 2018 roku (czwartek)

  o godzinie 11.00 w naszej szkole.

   

  19 grudnia (w środę) o godzinie 17.30 uczniowie klas Ia, Ib oraz IIa wystawią Jasełka dla swoich najbliższych.

  Serdecznie zapraszamy

 • Moralność Pani Dulskiej

  Moralność Pani Dulskiej

  Uczniowie klasy Va, VII a i III d obejrzeli  w Domu Kultury w Chotomowie sztukę pt. " Moralność Pani Dulskiej". Wystawiona ona była przez grupę teatralną "WKRĘCENI" z Warsztatu Terapii Zajęciowej św. Rity w Legionowie. Uczniowie byli zachwyceni grą aktorską i poziomem przygotowania spetaklu.

 • Wyjazd pełen wrażeń!

  Wyjazd pełen wrażeń!
  13 grudnia 2018 roku z p. L.Świątkowską i p. A.Wijatkowską byliśmy w kinie „Muranów” na filmie „Off-line”. Wszystko zrobiło na nas ogromne wrażenie: małe, przytulne, kameralne kino i film, który spowodował w nas wiele przemyśleń. Wyjazd ten był nagrodą za udział w konkursie „Drogi Polaków do Niepodległości”. Dziękujemy bardzo Paniom i naszym sponsorom – p. Wójtowi J.Chodorskiemu i właścicielowi firmy „Sanimax” p. J.Sosnowskiemu.
                                                                                                                                                                               Uczniowie
  Wyjazd pełen wrażeń! - Obrazek 1
 • Świąteczne kartki

  Świąteczne kartki

  Ostatnio na zajęciach uczyliśmy się prawidłowo adresować koperty  oraz  samodzielnie pisaliśmy listy, do których kupiliśmy na poczcie znaczki. Tak przygotowane listy wrzucaliśmy do skrzynki pocztowej. Podczas wycieczki poznaliśmy pracę pani w urzędzie pocztowym oraz dowiedzieliśmy się jak wygląda droga listu od nadawcy do adresata.

  Uczniowie klasy 2a.

  Galeria zdjęć

 • Olimpus

  Olimpus
  Otrzymaliśmy wyniki sesji jesiennej ogólnopolskiego konkursu matematycznego OLIMPUS. Nasi uczniowie zdobyli wysokie wyniki. 
  klasa 3 gimnazjum, MAKS - 240 punktów, średnia 178
  1. ARTUR KEMPIŃSKI 3B - 214 - DYPLOM LAUREATA
   
  klasa 4, MAKS -  248, średni wynik  160
  1.ZOFIA TRAJER - 210 - DYPLOM LAUREATA
   
  klasa 5, MAKS - 234, średni wynik  155
  1.ZOFIA KOKOKOSZCZYŃSKA 196 - DYPLOM UZNANIA
  2.JAKUB NOWAK 196 - DYPLOM UZNANIA
   
  klasa 7, MAKS -  240,średni wynik 176  
  1.RAFAŁ SZCZERBA 178 - DYPLOM UZNANIA
   
  klasa 8, MAKS - 240, średni wynik 174
  1.MONIKA SZCZERBA 214 - DYPLOM LAUREATA
  2.MIKOŁAJ MOSAKOWSKI 200 - DYPLOM UZNANIA.
   
  GRATULACJE!!!!!!
 • Wieczór naukowy fizyczno-chemiczny

  Wieczór naukowy fizyczno-chemiczny

  7 grudnia odbył się po raz trzeci wieczór naukowy fizyczno-chemiczny, w którym wzięli udział uczniowie uczęszczający na zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z Projektu Unijnego, tj. z klasy 7a, 8a i 3c gimnazjum. Podczas takiego wieczoru uczniowie samodzielnie pod kierunkiem nauczycieli, p. Agaty Cegiełki i p. Anny Prokop-Rupiewicz wykonują doświadczenia z chemii i fizyki. Na koniec takiego spotkania następują prezentacje filmów naukowych. Zajęcia te cieszą się dużym zainteresowaniem, uczniowie chętnie biorą w nich udział. 

  Galeria zdjęć

   

 • Detektyw Pozytywka

  Detektyw Pozytywka

  Uczniowie klasy 2a pod opieką pani Ewy i pani Justyny 6 grudnia oglądali w Ratuszu w Legionowie przedstawienie pt. Detektyw Pozytywka przygotowane przez Teatr Współczesny z Krakowa. Po spektaklu dzieci miały okazję zrobić  wspólne , pamiątkowe zdjęcie z aktorami.

  Bardzo dziękujemy sympatycznym aktorom!!! 
 • Turniej mikołajkowy w siatkówce o puchar Wójta Gminy Jabłonna

  Turniej mikołajkowy w siatkówce o puchar Wójta Gminy Jabłonna

  6 grudnia o godzinie 8.00 w Szkole Podstawowej w Jabłonnie, Wójt Gminy Jabłonna Jarosław Chodorski otworzył XI edycję naszego turnieju mikołajkowego w kategorii gimnazja dziewcząt i chłopców. Turniej cieszył się wielką popularnością, gościliśmy wiele drużyn. W dwóch kategoriach wygrali uczniowie ze Stanisławowa Pierwszego. Nasze dziewczyny były czwarte a chłopcy zajęli trzecią lokatę. Turniej przebiegał w duchu Fair play oraz w świątecznej atmosferze. Na koniec uczestnicy zostali obdarowani słodka niespodzianką mikołajkową.

  Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju.

  Galeria zdjęć

   

   

 • Podarujmy dzieciom święta

  Podarujmy dzieciom święta

  Chcesz podarować dzieciom z naszej gminy najpiękniejsze święta?

  Weź udział w zbiórce zabawek i słodyczy organizowanej przez Wolontariat Gops Jabłonna!

   

 • Mikołajki

  Mikołajki

  Chociaż za oknami brak śniegu nastrój świąteczny w naszej szkole.Dzisiaj, czyli 6-go grudnia panuje u nas szczególny klimat. Dotarł  do szkoły worek pełny słodkości, ufundowany przez Radę Rodziców, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdej klasy znalazły się słodkości. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują.

  Galeria zdjęć

 • Podziękowania

  Podziękowania

  Szanowni Państwo,

  gorąco dziękujemy za pomoc w przygotowaniu Charytatywnego Kiermaszu Świątecznego, w trakcie którego zbieraliśmy środki dla Hospicjum Dziecięcego - ul. Agatowa w Warszawie. Efekt Państwa zaangażowania przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki Państwu, w ciągu zaledwie trzech godzin, udało się zebrać 2 930,77 zł. Dziękujemy za dekoracje świąteczne oraz słodkości przeznaczone na kiermasz.

  Wspólnie z Państwem udało nam się stworzyć Kiermasz pełen serdecznej, rodzinnej atmosfery, a poprzez to wydarzenie – pomóc.

  Mamy nadzieję, że dobro i piękno będą towarzyszyć Państwu także w najbliższych tygodniach, a w szczególności w trakcie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

  Galeria zdjęć

 • Zdrowe odżywianie

  Zdrowe odżywianie

  Tym razem nasz gość Pani Joanna opowiedziała uczniom klasy Ib o zdrowym odżywianiu. Pani Joanna zaprezentowała dzieciom piramidę zdrowego żywienia i krok po kroku objaśniała, co znajduje się na poszczególnym poziomie dobrze znanego nam trójkąta. Zdrowa żywność to wszelkie produkty spożywcze, potrzebne do zaspokojenia podstawowych potrzeb pokarmowych człowieka. To przede wszystkim owoce i warzywa, wszelkie produkty bogate w witaminy i inne składniki, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dzieci z zainteresowaniem słuchały, ale i w aktywny sposób brały udział w prowokowanych dyskusjach.

  Dziękujemy Pani Joannie za poświęcony czas.

  Galeria zdjęć

   

   

 • Warsztaty kreatywnego myślenia

  Warsztaty kreatywnego myślenia

  Podczas zajęć uczniowie poznają techniki uczenia się i zapamiętywania. Sprawności te na pewno pomogą w poprawieniu osiągnięć szkolnych – skrócą czas niezbędny do przygotowania się ucznia do klasówki. Przydadzą się też w życiu codziennym, kiedy trzeba będzie zapamiętać listę zakupów, numer telefonu czy ważne rady od rodziców.

  Elementem programu są też gry i zabawy rozwijające myślenie twórcze oraz umiejętność pracy w grupie.

  Galeria zdjęć

 • Wolontariacki rekord!

  Wolontariacki rekord!

  30 listopada i 01 grudnia 38 wolontariuszy Szkolnego Koła PCK wraz
  z opiekunami zbierali żywności w sklepie Kaufland w Jabłonnie. Zbiórka Żywności to sprawdzony sposób na świąteczną pomoc dla najuboższych. W tym roku udało nam się zebrać 831,5 kg żywności.

  Dziękujemy niżej wymienionym wolontariuszom i ich opiekunom za pozytywną energię oraz dzielenie się swoim wolnym czasem. Uśmiech dziecka czy wdzięczność osoby potrzebującej, to wartości, których nie da się przeliczyć na pieniądze.

  W zbiórce wzięli udział: Julia Bukowska, kl. IV a, Maja Nogaj, Antoni Niemyjski, Oliwier Grabiec, z kl. IV b, Adrianna Zając, Zuzanna Kuliś, Nicola Frydrychowicz, z kl. V a, Kornelia Topczewska, Karolina Nowakowska, z kl. VII, Alicja Pałyga, Maja Ratyńska, Izabela Koperkiewicz, Martyna Brzezińska, Justyna Brzezińska, Zuzia Nowakowska, Agata Tyszkiewicz, z kl. VIII, Martyna Szydlik, Maria Krasowska, Karolina Kuciej, Krzysztof Kachniarz, Martyna Kowalska, Joanna Turczyńska, Piotr Żuławnik, z kl. III a, Marika Arusztowicz, Katarzyna Buczyńska, Zuzanna Goschorska, Weronika Krajnow, Aleksandra Padzik, Karolina Wygowska-Wiśniewska, Angelika Rosłan, Maciej Kuszczuk, Patrycja Gajownik, Aleksandra Nizołek, Patrycja Koprjaniuk, Justyna Kozłowska z kl. III c, Wiktoria Wygowska- Walburg, Julia Affek, Weronika Ostaszewska, kl. III d.


  Natomiast opiekę sprawowali: p. Wioletta Tracz, p. Anna Dziewiacień-Dobosz,
  p. Eliza Nozderko, p. Ewelina Kościesza, p. Anna Grzywacz, p. Emilia Krawczuk,
  p. Adriana Redlicka, p. Agata Cegiełka, p. Ewa Zomkowska, p. Justyna Skibińska,
  p. Wiesław Kukla i p. Milena Rębiejewska.

  Dziękujemy!

  Galeria zdjęć

 • Wyjazd do Radia ZET

  Wyjazd do Radia ZET

  28.11.2018r. klasa 8A pod opieką p. Redlickiej i p. Jędrzejewskiej ,  wybrała się na wycieczkę do Warszawy. W programie wycieczki uczniowie rozmawiali z pracownikiem radia ZET podczas zwiedzania centrum stacji. Zobaczyli studio nagraniowe oraz salę wywiadową polskiego radia. Następnie klasa udała się do budynku telewizji Polsat by mieć okazję obejrzeć studia nagraniowe, pokoje służące montażowi oraz całe kulisy stacji. Uczniowie wysłuchali interesujących informacji dotyczących pracy poszczególnych osób w firmie i mogli przyjrzeć się pracy reporterów z bliska.

  Galeria zdjęć

 • Lekcja jak oszczędzać wodę

  Lekcja jak oszczędzać wodę

  Pani Joanna Habrajska przeprowadziła lekcję w klasie 1a oraz 2a na temat wody.  Podczas lekcji dzieci dowiedziały się , jaką drogę musi pokonać woda zanim trafi do naszych kranów i co się dzieje ze ściekami.  Wszystkich dorosłych i dzieci zachęcała do proekologicznych zachowani oraz do oszczędzania wody w życiu codziennym. 

  Dziękujemy Pani Joannie za interesującą lekcję.

 • ZWYCIĘSKIE DERBY GMINY JABŁONNA!

  ZWYCIĘSKIE DERBY GMINY JABŁONNA!

  Zwycięstwo w ostatnich zawodach w unihokeja osiągnęli chłopcy w kategorii gimnazja. Nasi uczniowie w składzie: Adrian Chotkowski, Wiktor Jabłoński, Konrad Niesłuchowski, Szymon Oracz, Mateusz Wójcik, Włodzimierz Wiernicki, Mateusz Zieliński, Sebastian Gołąb, Michał Stankiewicz pokonali po dobrej i zaciętej grze rywali w stosunku 4:3 i będą reprezentować naszą szkołę w zawodach powiatowych, które odbędą się w Wieliszewie.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Akcja Góra Grosza

  Akcja Góra Grosza

  Od 26 listopada, w szkołach i przedszkolach w całym kraju rozpoczęło się długo oczekiwane wydarzenie!

  Wielka akcja zbierania monet pod nazwą Góra Grosza organizowana przez:

  - Towarzystwo Nasz Dom.

  - Akcja, która łączy pokolenia.

   Góra Grosza dostarcza nam wiele pozytywnych emocji i wzruszeń.

  Podstawowym celem jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

  Drobniaki, wrzucane co roku przez Was, zapoczątkowały wielkie reformy pomocy społecznej w Polsce.

  To właśnie dzięki Górze Grosza zakupiliśmy i doposażyliśmy małe domy dla dzieci - miejsca podobne do domów rodzin wielodzietnych, gdzie dzieci  znajdują schronienie i mogą się rozwijać pod opieką wychowawców. Możemy odważnie powiedzieć, że wspólnie z Wami zmienialiśmy system i pomogliśmy  tysiącom dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych.

  Wierzymy, że i Ty przyłączysz się do akcji!

  Za każdy Twój grosz dziękujemy w imieniu dzieci, którym pomagamy.

  Akcja przeprowadzana jest przez zbiórkę monet, od 1 gr do 5 zł

  Monety będą zbierane przez wyznaczonych wolontariuszy na korytarzach szkolnych, a także podczas godzin wychowawczych.

  Centrum zbiórki znajduje się w bibliotece szkolnej. Jest wystawiona skarbonka, do której można wrzucać monety. 

  Podstawowym celem jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

  Finał akcji nastąpi po ostatecznym przeliczeniu monet i zaksięgowaniu ich na rachunku bankowym.

  Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej http://towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/

 • SZKOLNY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

  SZKOLNY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

  W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła obchodziła Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

  Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji.

  W naszej szkole dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości.

  Galeria zdjęć

   

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • sekretariat@gimnazjumchotomow.pl

  Szkoła Podstawowa nr 2
  im.Orła Białego
  ul. Partyzantów 23
  05-123 Chotomów





 • 22 782 50 11,
  22 782 58 53,
  22 782 51 44


Galeria zdjęć