• Podręczniki

  Szanowni Państwo,

  uprzejmie informuję, iż uczniowie klas II i III gimnazjum oraz uczniowie szkoły podstawowej (klasy I, IV, VII) otrzymają w szkole we wrześniu darmowe podręczniki oraz materiały ćwiczeniowe.

  dyrektor

 • Wyprawka pierwszoklasisty

  Szanowni rodzice uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej,

  proszę o zapoznanie się z wyprawką szkolną niezbędną dla ucznia klasy I:

  Wyprawka_pierwszoklasisty.pdf

  wychowawca

  p. Ewa Ernest

   

 • Zbiórka pieniędzy na nowy sztandar

  Szanowni Państwo!

  W związku z przekształceniem gimnazjum w Szkołę Podstawową Nr 2 im. Orła Białego w Chotomowie istnieje potrzeba zakupu nowego sztandaru szkoły.

  Społeczność uczniowska prosi o wzięcie udziału w akcji "Patron szkoły" poprzez datki pieniężne, które przeznaczymy na sztandar szkoły.

  Wpłaty dokonywać można w sekretariacie szkoły lub na konto Rady Rodziców:

  nr konta:

  Rada Rodziców przy Publicznym Gimnazjum  im. Orła Białego w Chotomowie

  Bank Spółdzielczy w Legionowie

  Oddział Jabłonna

  32 8013 1016 2002 0533 6714 0001

  tytułem: darowizna/wpłata na sztandar

  DZIĘKUJEMY!

 • Uczniowie klas IV i VII szkoły podstawowej

  Uprzemie informuję,

  iż rodzice uczniów przyjętych do klas IV i VII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Chotomowie zobowiązani są do dostarczenia (do wglądu) do sekretariatu szkoły Świadectwa ukończenia klasy III i VI w terminie od 23 czerwca 2017 r. do 28 czerwca 2017r.(środa).

  dyrektor szkoły

 • Kalendarz roku szkolnego 2017/2018

   MEN opublikowało kalendarz roku szkolnego 2017/2018.

  Rozpoczynający się 4 września nowy rok szkolny potrwa do 22 czerwca 2018 r.

  Kalendarz roku szkolnego 2017/2018 przewiduje m.in. dwie dłuższe świąteczne przerwy w nauce: zimową (na Boże Narodzenie) od 23 grudnia do 31 grudnia oraz wiosenną (na Wielkanoc) od 29 marca do 3 kwietnia. Terminy ferii zimowych jak zwykle będą zależeć od województwa.

  Dla większości uczniów (szkoła podstawowa i gimnazjum) rok szkolny 2017/2018 zakończy się natomiast 22 czerwca 2018 r.

  kalendarz-roku-szkolnego-2017-2018(1).pdf

 • Wielkie gratulacje dla Dominiki !!!!!!!!

  Dominika Kolenda uczennica klasy 3b (już absolwentka) naszego gimnazjum dostała się do prestiżowej szkoły średniej  AKADEMIA HIGH SCHOOL  - niepubliczne liceum w Warszawie. Zajęcia w tej szkole odbywają się wyłącznie w języku angielskim, sztuka w tej szkole jest ważnym jej elementem. Liceum to kształci  młodych artystów, designerów, architektów, twórców.

      Dominika pokonała aż 1000 osób z całej Europy aby znaleźć się na liście uczniów tej szkoły. Nagrodą i ogromnym wyróżnieniem dla Dominki jest stypendium, czyli zwolnienie z opłat za czesne (bagatela 15 000 zł miesięcznie).

  Egzamin do szkoły był bardzo złożony: w pierwszym etapie należało wykonać teczkę z wieloma różnorodnymi pracami, następnie test diagnostyczny, potem rysowanie martwej natury i abstrakcji. Nie było łatwo gdyż test diagnostyczny z chemii i biologii należało napisać w języku angielskim, a w kolejny weekend praca w przypadkowych grupach, testy na myślenie, zajęcia z malarzami itp... Było ciężko ale udało się... Jeszcze raz gratulacje!!!

  Dominiko jesteśmy z CIEBIE dumni. Warto marzyć i dążyć do celu!!!! 

 • Godziny pracy sekretariatu

  Uprzejmie informuję,

  że w okresie wakacyjnym sekretariat czynny będzie od poniedziałku do piątku  w godzinach 7.00 - 15.00

  dyrektor

 • Terminy ferii zimowych na rok szkolny 2018/2019

  Minister Edukacji Narodowej ogłosiła terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2018/2019

  14 – 27 stycznia 2019 r. to termin ferii w województwach: - kujawsko-pomorskim,- lubuskim,- małopolskim,- świętokrzyskim,- wielkopolskim.

  21 stycznia – 3 lutego 2019 r. zimowy wypoczynek rozpoczną województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie.

  28 stycznia – 10 lutego 2019 r. to termin ferii w województwach: - dolnośląskim,- mazowieckim,- opolskim,- zachodniopomorskim.

  Ostatni termin to 11 – 24 lutego 2019 r. - wtedy na ferie wyjechać będą mogli uczniowie z województw:- lubelskiego,- łódzkiego,- podkarpackiego,- pomorskiego,- śląskiego.

 • Wakacje!!!

   

  Z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017
  wszystkim, Nauczycielom, Pracownikom
   oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,
  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.
  Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień
  oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
  Dyrektor
  Do zobaczenia po wakacjach!
 • Projekt edukacyjny uczniów

  Trailer filmu przygotowany przez uczniów naszego gimnazjum dostępny pod linkiem:

  https://www.youtube.com/watch?v=Lamalj1CrFw&feature=youtu.be

 • Nasi gimnazjaliści znów finalistami Ogólnopolskiego Konkursu "O tym nie można zapomnieć..."

  Po raz drugi uczniowie naszego gimnazjum zostali finalistami Ogólnopolskiego Konkursu "O tym nie można zapomnieć .... - spotkania z osobami, które przeszły piekło obozów i deportacji podczas drugiej wojny światowej",  pod honorowym patronatem Agaty Kornhauser - Dudy, małżonki prezydenta RP.

  8 czerwca dwie grupy projektowe z naszego gimnazjum wraz z Panią Eweliną Kościeszą wybrały się do Instytutu Pamięci Narodowej aby przedstawić wszystkim projekt, do którego przygotowywali się wiele miesięcy. Ich zadanie polegało na przeprowadzeniu wywiadu z osobą, która osobiście przeżyła piekło obozów koncentracyjnych podczas II Wojny Światowej, zmotowanie krótkiego filmiku na ten temat a następnie przedstawienie go w Instytucie Pamięci Narodowej. Obydwie grupy świetnie poradziły sobie z tym zadaniem oraz publicznym wystąpieniem przed innymi grupami, jury oraz świadkami historii. Pierwsza grupa w składzie : Magda Koperkiewicz, Dominika Wojtczak, Katarzyna i Zuzanna Lewandowska, Karolina Jagielska, Magda Filewska oraz Kamil Tukendorf, Aleksandra Skonieczna zajęła pierwsze miejsce, natomiast druga grupa w składzie : Natalia Kielak, Małgorzata Ginalska, Nikola Klepczyńska, Martyna Trzakoma, Julita Bober, Paulina Rzepecka oraz Monika Gajownik, poradzili sobie bardzo dobrze.
  Wyjazd do Ravensbürck to nagroda dla uczniów oraz niezapomniana lekcja historii zorganizowana przez IPN w Warszawie.
  Zwycięzcom gratulujemy sukcesu!
  link do filmu z projektu:
 • Pożegnania nadszedł czas

               23 czerwca 2017 r. w Domu Strażaka w Chotomowie odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas III  Publicznego Gimnazjum im. Orła Białego w Chotomowie. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście- wójt gminy Jabłonna, Jarosław Chodorski, przedstawiciele Urzędu Gminy, radni, ksiądz proboszcz Leszek Kołoniecki, przewodniczący Rady Rodziców, pan Zbigniew Sielanko -  oraz nauczyciele, uczniowie i rodzice.

              W części oficjalnej wygłoszone zostały przemówienia oraz rozdane liczne nagrody i wyróżnienia. Pan wójt nagrodził dwoje uczniów klasy III b -za najwyższą średnią w szkole oraz  najwyższy ogólny wynik egzaminu gimnazjalnego oraz ucznia z klasy IIIa. Rada Gminy ufundowała zaś nagrodę za szczególnie wyróżniające oraz innowacyjne działania i osiągnięcia. Odebrał ją uczeń klasy III c. Ponadto wręczono 4 nagrody osobom, które  w szczególny sposób wyróżniły się  w różnych dziedzinach życia w szkole  lub poza nią oraz nagrodę „Płomyk wśród ciemności” -  za zaangażowanie społeczne, wzorową postawę uczniowską i pogłębianie wiedzy religijnej.   Każdy gimnazjalista, który uzyskał świadectwo z czerwonym paskiem, otrzymał od przewodniczącego Rady Rodziców  kartę prezentową empik. 

              W części artystycznej uczniowie  zaprezentowali skecz obrazujący życie szkolne a także projekt edukacyjny- przedstawienie w języku angielskim „Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków”.

              Drodzy Absolwenci, życzymy Wam dużo szczęścia i pomyślności, spełnienia marzeń oraz udanego wakacyjnego wypoczynku.  

 • Harmonogram działań gimnazjalisty

 • „Uwolnij książki, dziel się z innymi radością czytania”

             13 czerwca 2017 r., w ramach XIV edycji Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek,  przeprowadzono w naszej szkole akcję „Uwolnij książkę”. Idea święta narodziła się w 2003 r., mając na celu promowanie czytelnictwa. W akcje bookcrossingowe aktywnie włączają się szkoły, biblioteki, organizacje społeczne, instytucje naukowe, środowiska literackie, samorządy oraz media.

  Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (np. w parku, pociągu, kinie, kawiarni),  by każdy znalazca mógł je wziąć, przeczytać i przekazać dalej.

  Nasi uczniowie również  zaangażowali się w taki sposób popularyzowania czytelnictwa. Od miesiąca zbierali książki, które,  opatrzone specjalną pieczątką,  zostały  wystawione na stoisku bookcrossingowym.  Uwolnione,  powędrowały do pasjonatów czytelnictwa.

  Szkolnym koordynatorem akcji była pani B. Kukla, współpraca: p. T. Pawłowska, p. E. Zomkowska, p. A. Dziewiacień-Dobosz.

 • Tajniki druku 3D

                       9 czerwca 2017r.  uczeń klasy 3b matematyczno-informatycznej- Kuba Choroś, poprowadził lekcje otwarte dla młodszych klas na temat druku 3D. Wyjaśnił zasadę działania drukarki 3D, opowiedział o historii druku 3d, pokazał zastosowanie drukarek w codziennym życiu np: technologia ta jest stosowana w medycynie do produkcji protez, w architekturze, budownictwie a nawet w przemyśle spożywczym.

                     Uczniowie mieli okazję obejrzeć, jak pracuje drukarka i zobaczyć tego efekty.

  zdjęcia

 • Owady na żywo- nietypowa lekcja biologii

                 9 czerwca 2017r. miała miejsce w naszej szkole niezwykła lekcja „Biologia na żywo”, której tematem były owady.  Zajęcia odbyły się w hali sportowej. Uczestniczyły w nich klasy 1c i 2c z innowacją chemiczno-biologiczną, a także  klasy 2a i 2b. Prezentacja trwała  godzinę, ale nikt się nie nudził. To zasługa prowadzącej pokaz- Pani Izabeli Sadzy – entomologa i oczywiście różnych owadów: modliszki, szarańczy, świerszczy, patyczaków, liśćca, straszyków i karaczana madagaskarskiego. Oprócz tych żywych okazów uczniowie mogli zobaczyć w gablotach najpiękniejsze motyle i największe chrząszcze. Pani przypomniała uczniom między innymi o różnorodności elementów budowy ciała określonych okazów, cyklach życiowych, zachowaniach godowych.

              W trakcie lekcji została przedstawiona rola owadów w środowisku, znaczenie owadów w życiu codziennym ludzi oraz  sposoby wykorzystywania tych zwierząt przez człowieka. Spotkanie z żywą przyrodą służyło przełamaniu lęku oraz obaleniu mitów na temat owadów wśród dzieci. Uczestnicy poznali odpowiedzi na pytania: Czy owady potrafią uprawiać ogródek? Jaki owad podróżuje tysiące kilometrów? Dlaczego modliszka zjada samca po zakończeniu godów? Po co motylom perfumy?

              Już niedługo wakacje- może uda się spotkać skrzydlatych znajomych w plenerze?

  zdjęcia

   

 • Matematyczna gra terenowa

                2 czerwca 2017r.  Gimnazjum nr 4 w Legionowie zorganizowało matematyczną grę terenową pod patronatem prezydenta miasta Legionowo. Naszą szkołę reprezentowali

  klasy 1: Artur Kempiński z1b, Sebastian Sierakowski z 1b, Sebastian Szmajda z 1b

  klasy 2: Kacper Krawczuk z 2c, Szymon Hryszkiewicz z 2c, Ula Czerniawska z 2c

  klasy 3: Olaf Matuszczak z 3b, Kuba Zaremba z 3b, Piotrek Bucholc z 3b

              Gra polegała na pracy z mapą Legionowa, szukania miejsc po całym mieście, gdzie były umieszczone zadania matematyczne.

              Wszyscy uczniowie wraz z opiekunami- Panią Adrianą Redlicką i Panią Anną Dobosz musieli wykazać się nie lada sprawnością fizyczną, logicznym i szybkim myśleniem. Dużo było trudu, ale i dużo świetnej zabawy!

  zdjęcia

 • Góra grosza - podziękowanie

 • Dzień Dziecka w naszym gimnazjum

             1 czerwca  2017r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Dziecka, a jednocześnie Dzień Sportu.

              Po spotkaniu w klasach z wychowawcami chętni uczestniczyli w marszobiegu, który odbył się na terenie Lasów Chotomowskich. Wystartowało 34 uczniów.

  Natomiast na boisku szkolnym gimnazjaliści próbowali swoich sił w obwodzie stacyjnym konkurencji sprawnościowo- zwinnościowych połączonych z wiedzą o sporcie.

              Uczennice zaprezentowały pokaz tańca, który przygotowują na kolejny, szkolny udział w  Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

  Bezpiecznie i w duchu fair play zakończyliśmy zmagania sportowe końcowymi rezultatami:

  1  miejsce zdobył Dominik Olejnik z klasy 3d uzyskując 22 punkty,

  2  miejsce dla Adriana Kaszuby z klasy 1e,  Wiktora Kwaśniewskiego z 1d, Mateusza Sielanko z 3b i Mateusza Zielińskiego z 1d za łączną liczbę 19 punktów,

  3  miejsce ex aequo zajęli Bartek Jaszyna z 2a, Konrad Niesłuchowski  z 1d oraz Klaudiusz Walędziak z 3c z  18 punktami.

              Rozegrany został również mecz siatkówki pełen emocji i wrażeń.

  Nasi trzecioklasiści  zaś przedstawiali swoje projekty gimnazjalne, które wzbudziły wśród komisji zachwyt i ocenione zostały bardzo dobrze.

              Na zakończenie, po całym dniu pracy i trudów, w swoich klasach  wszyscy odpoczęli przy wspólnych rozmowach, przy dobrej książce czy filmie.

              Dziękujemy wszystkim , którzy przyczynili się do zorganizowania tego pełnego dziecięcego uśmiechu dnia..

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • sekretariat@gimnazjumchotomow.pl

  Publiczne Gimnazjum
  im.Orła Białego
  ul. Partyzantów 23
  05-123 Chotomów

 • 22 782 50 11,
  22 782 58 53,
  22 782 51 44


Galeria zdjęć