• Świąteczna pomoc

  W najbliższy poniedziałek w naszej szkole rusza kolejna edycja Świątecznej Zbiórki Żywności.

  Akcja odbędzie się w dniach od 11 do 20 grudnia 2017r.


  Produkty żywnościowe i środki chemiczne przydatne w domu będzie można składać u wychowawców, w sekretariacie szkoły oraz w specjalnie przygotowanych koszach, które zostaną ustawione na korytarzu szkolnym.

  Z zebranych produktów zostaną przygotowane paczki, które jeszcze przed Bożym Narodzeniem trafią do potrzebujących mieszkańców  naszej gminy, ludzi starszych i samotnych.

  Dystrybucją  paczek zajmować się będzie Rada Rodziców.

  serdecznie zapraszamy

 • Kiermasz

  ZEBRALIŚMY  KWOTĘ - 2 142 ZŁ

  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!

  Kiermasz .

 • 27,28,29 grudnia 2017 r. to dni wolne od zajęć dydaktycznych.

  W te dni świetlica zapewnia opiekę tym dzieciom, które nie mają z kim zostać w domu.  W tym celu rodzice proszeni są o wypełnienie deklaracji (dokładne daty i godziny przebywania dzieci na  świetlicy), którą można pobrać na stronie internetowej i dostarczenie jej wychowawcom do dnia 18.12.2017r. 

  Oswiadczenie.docx

 • Zaproszenie na Jasełka

  Szanowni Państwo,

  serdecznie zapraszamy na Jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły, które odbędą się 20 grudnia 2017 r (w środę) o godzinie 11.00 w sali gimnastycznej.

  Społeczność szkolna

 • NR KONTA RADY RODZICÓW

  Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. Orła Białego w Chotomowie

  Bank Spółdzielczy w Legionowie

  Oddział Jabłonna

  32 8013 1016 2002 0533 6714 0001

   

 • MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO DOMU ZAGADEK

      4 grudnia uczniowie klasy 4 a pod opieką pani Ewy Zomkowskiej i pani Katarzyny Makowskiej – Kubal udali się do Domu Zagadek w Warszawie, by na chwilę przenieść się w magiczny świat. Zostali podzieleni na grupy, a każda z nich musiała zmierzyć się z przygotowanymi dla niej tematycznymi zagadkami. Pierwsza wcieliła się w grupę archeologów i odkrywała tajemnice starożytnych piramid, pokrytych egipskimi liczbami i pismem hieroglificznym. Największym zaskoczeniem dla uczniów było odkrycie mumii złożonej w grobie.

   Druga grupa trafiła do garażu szalonego profesora pracującego nad wehikułem czasu, który uległ awarii. Uczony  utknął  w czasoprzestrzeni, a zadaniem uczniów było odnalezienie naukowca. W ostatnim pokoju dzieci poszukiwały starożytnego artefaktu, który umożliwiłby słowiańskim przodkom wygranie pojedynku z rodami Ażdachów i Żnujów.

    Żeby rozwiązać zagadki, dzieci musiały wykazać się logicznym myśleniem, spostrzegawczością, kreatywnością a także  sprytem. Dzięki  współpracy odkryły tajemnice i powróciły do realnego świata.

   

 • W magicznej kuchni pana Kleksa....

  6 grudnia uczniowie klasy 4 a własnoręcznie przygotowali na lekcję języka polskiego magiczne potrawy, wzorując się na kuchni bohatera literackiego – pana Kleksa. Były pyszne babeczki, kolorowe ciasta, pachnące pierniczki, smaczne galaretki, puddingi i przeróżne różności… Smakołyków było tak wiele, że mali kucharze poczęstowali nauczycieli, pracowników szkoły i  pierwszoklasistów. Duże zapasy zostały jeszcze zachowane na kolejne dni...

   

   W magicznej kuchni pana Kleksa.....

 • Wyjazd do teatru

  Dnia 5.12.2017 klasa 7a, 3c, 3d pod opieką p. A. Redlickiej, p. D. Wójtowicz i p. J. Jędrzejewskiej wybrały się na wycieczkę do teatru "OCH TEATR" w Warszawie na przedstawienie  "Mały Książę" Antoine'a Saint Exupery'ego. To uniwersalne dzieło towarzyszące kolejnym pokoleniom. Dzieło niezwykłe, w którym każdy - dorosły i dziecko - odnajdą coś dla siebie. Historia chłopca odwiedzającego kolejne planety i odkrywającego siebie samego, niezmiennie urzeka prostotą i szczerością. Nasi uczniowie przeżyli chwile radosne, pełne śmiechu ale również wzruszające.

 • KONKURS

  Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym  na ,,Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową napisaną w języku niemieckim’’.

  Prace konkursowe należy składać do 13 grudnia 2017 r. do nauczycielek  języka niemieckiego:

  p. Aleksandry Wilińskiej i p. Doroty Wójtowicz.

 • Mikołajki

  Chociaż za oknami brak śniegu nastrój świąteczny w naszej szkole gości już od pierwszych dni grudnia.

  Dzisiaj, czyli 6-go grudnia panuje u nas szczególny klimat, gdyż - zgodnie z tradycją – gościliśmy świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla klasy Ia i IVa  znalazły się paczki i słodkości , które wszystkim dzieciom wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują.

   Mikołajki .

 • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

  JAK KAŻDEGO ROKU, PRAGNIEMY SERDECZNIE ZAPROSIĆ CHĘTNYCH RODZICÓW DO WŁĄCZENIA SIĘ W ORGANIZACJĘ KIERMASZU BOŻONARODZENIOWEGO W NASZEJ SZKOLE

      Jeśli macie Państwo jakieś przedmioty, które są wykonane własnoręcznie lub lubicie wykonywać świąteczne ozdoby, zapraszamy do współpracy! Gotowe prace, które będą przeznaczone na sprzedaż podczas kiermaszu, prosimy przekazywać nauczycielom odpowiedzialnym: p. Annie Dziewiacień-Dobosz, p. Sylwii Baranowskiej do 6 grudnia 2017 r. Natomiast ciasta i wszelkiego rodzaju słodkości prosimy przynosić rano 7 grudnia 2017r. do p. Emilii Krawczuk.

  Pieniądze z kiermaszu zostaną przeznaczone dla dzieci z hospicjum w Warszawie.

  Z góry dziękujemy!!!!

 • Zbiórka żywności

  Po raz kolejny członkowie Szkolnego Koła PCK przyłączyli się do Świątecznej Zbiórki Żywności. W dniach 24 i 25 listopada nasi wolontariusze wraz z opiekunami podzieleni na grupy zbierali żywność dla najbiedniejszych rodzin z naszego powiatu. Zbiórka przeprowadzona została w sklepie Kaufland w Jabłonnie. Zebraliśmy 647, 65 kg żywności. 


  Wolontariusze, którzy wzięli udział w zbiórce: Magdalena Filewska, Nikola Klepczyńska, Aleksandra Cholewicka, Jakub Grabowski, Paulina Rzepecka, Jakub Gotowiec, Aleksandra Skonieczna, Julita Bober, Magda Koperkiewicz, Zuzia Lewandowska, Małgorzata Ginalska, Karolina Jagielska, Zuzanna Goschorska, Patrycja Gajownik, Kuszczuk Maciej, Buczyńska Kasia, Adrian Kaszuba, Iza Koperkiewicz, Adrian Stankiewicz, Natalia Kielak, Sandra Karpińska, Olga Łabędź, Michał Stawasz, Martyna Trzaskoma, Aleksandra Sieńkowska, Dobrawa Jaworska, Julia Kurdak, Wiktoria Kopacz, Oliwia Matusiak, Weronika Kowalska, Natalia Grodź, Daria Szczepanik, Karolina Groszyk, Julianna Zdanowska, Natalia Piotrowska, Kinga Książek, Wiktoria Gostkowska, Angelika Kowalik, Martyna Talarowska, Karolina Kuchta, Maja Cwil.

  Opiekunowie: p. Milena Rębiejewska, p. Wioletta Tracz, p. Bogusława Kukla,
  p. Wiesław Kukla, p. Emilia Krawczuk, p. Justyna Jędrzejewska, p. Agata Cegiełka,
  p. Eliza Nozderko.

                                                         Serdecznie dziękujemy za pomoc, udział i zaangażowanie!

   

   Zbiórka żywności .

 • Premiera filmu „Najlepszy” oczami naszej wyróżnionej młodzieży

                          21 listopada uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na premierę najnowszego filmu Łukasza Palkowskiego pt.”Najlepszy”. Nie była to jednak zwykła wycieczka. Uczestniczyli w niej bowiem laureaci szkolnego konkursu historycznego o Józefie Hallerze oraz młodzież, która brała udział w naszym wielkim szkolnym święcie – nadania szkole sztandaru, a zatem członkowie chóru, poczet sztandarowy i aktorzy występujący w przedstawieniu.

                          Bilety do kina dla uczestników konkursu zostały ufundowane przez Pana Wójta Jarosława Chodorskiego, za co mu jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Przejazd autokarem to natomiast prezent dla naszej wyjątkowej młodzieży od firmy transportowej Sanimax. Film zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. Niezwykłym doświadczeniem dla naszych uczniów było również spotkanie z aktorem Jakubem Gierszałem  (odtwórcą głównej roli) oraz dziennikarzem Łukaszem Grossem (autorem książki o Jerzym Górskim, na podstawie której został nakręcony „Najlepszy”) po projekcji filmu. Nasza Młodzież zadawała bardzo ciekawe pytania w dyskusji z gwiazdą filmu, mieliśmy także możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć z Jakubem Girszałem. Wszyscy uznali wyjazd na niezwykle udany, była to nie tylko ciekawa rozrywka lecz także pouczająca lekcja. Poniżej przykładowe recenzje filmu autorstwa naszych uczniów:

  „Film pt.:,,Najlepszy" w reżyserii Łukasza Palkowskiego to film biograficzny opowiadający o lasach naszego rodaka Jerzego Górskiego, który po wielu upadkach i przejściach zawsze dawał radę  wstać i spełniać swoje marzenia. Zapierająca dech w piersiach ekranizacja książki ukazuje nam losy młodego, z początku zagubionego mężczyzny, który miał niemałe problemy w życiu, brał używki następnie trafiał do ośrodka karnego i tak w kółko. Po sytuacji gdy jego najlepszy przyjaciel zmarł z tego powodu główny bohater postanowił zmienić swoje życie i ruszyć naprzód. Po wielu latach terapii, treningów i przelanych łez udaje mu się wejść na prostą i biec po swoje marzenia. Dzięki ciężkiej pracy daje rade zakwalifikować się się międzynarodowego triatlonu ,,Iron-Man". Dzięki niesamowitej grze aktorskiej, wspaniałej scenografii, wzruszającego scenariusza oraz przepięknej muzyce, film ten ma szanse wspiąć się na szczeble światowej sławy. Film ten z pewnością pomógł zrozumieć problem na temat narkomanów oraz udowodnił, że wszystko jest możliwe, jeśli się tego naprawdę chce. Według mnie na ten film powinien udać się każdy, kto uważa że jest w sytuacji bez wyjścia oraz dla kogoś kto myśli że nie da rady spełnić swych marzeń.” Jakub Babiak, IIIa

  „Film „Najlepszy” Łukasza Palkowskiego, wielokrotnie nagradzanego za znakomite filmy m.in.”Bogowie”,znanego w środowisku filmowym,cenionego reżysera był jednym z długo wyczekiwanych filmów tej jesieni. Na ekranie została ukazana historia na podstawie życia Jerzego Górskiego, znanego w środowisku triathlonistów sportowca, który miał problem z narkotykami. Po wielu próbach udało mu się odbić od dna i wygrać tę walkę. Tak bardzo chciał, że ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata. Wydaje się na to nam niemożliwe...i dlatego powstał ten film, aby udowodnić ludziom, którzy boją się porażki czy kompromitacji, że „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać”~Walt Disney.” Monika Gajownik, IIIa

 • WIECZÓR FILMOWY

  W piątek 1 grudnia odbył się w naszej szkole Wieczór Filmowy, w którym udział wzięli gimnazjaliści wraz z wychowawcami. Żeby seans nie był przerywany burczeniem w brzuchach, głód zaspokoiliśmy pyszną pizzą. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz uda się nam tak przyjemnie spędzić piątkowy wieczór.

 • Andrzejki

  30 listopada pod kierunkiem wychowawczyni, nasze pierwszaki przebrane w kolorowe stroje, zorganizowały zabawę andrzejkową. Dzięki przygotowanym na wesoło wróżbom andrzejkowym, dzieci mogły poznać swoją przyszłość. Kto wie, może niektóre z przepowiedni spełnią się kiedyś?

  Ten magiczny dzień zakończyła dyskoteka, podczas której dzieci zajadały się słodkościami przygotowanymi przez rodziców.

   Andrzejki .

 • ZAWODY SPORTOWE W STANISŁAWOWIE PIERWSZYM

  30 listopada w Stanisławowie Pierwszym odbyły się Mistrzostwa powiatu legionowskiego w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeja chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Oracz, Dawid Jabłoński, Mateusz Wójcik, Konrad Niesłuchowski, Adrian Chotkowski, Mateusz Zieliński, uczniowie klasy II d oraz Dawid Pełka uczeń klasy 3a i Bartek Nowosiński uczeń klasy III c. Przygotowaniem do zwodów i opiekę podczas zawodów sprawował pan Grzegorz Tuziemski. Uczniowie zajęli wysoką czwarta lokatę.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

 • ZAWODY SPORTOWE W WIELISZEWIE

  29 listopada w Wieliszewie odbyły się finały Mistrzostwa powiatu legionowskiego w piłkę koszykową chłopców w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, naszą szkołę reprezentowali: Filip Mateuszuk, Dawid Jabłoński, Mateusz Wójcik, Konrad Niesłuchowski, Adrian Chotkowski, Jakub Gotowiec, Jakub Galiński, Bartek Wiśniewski, Mateusz Jaworek, Antoni Szot- Malicki.  Uczniowie pod opieką pana Grzegorza Tuziemskiego zajęli czwarte miejsce.

  Gratulujemy !!!

 • Wyjazd do teatru

  Uczniowie klasy Ia naszej szkoły pod opieką pani Ewy Ernest i pani Doroty Wójtowicz odbyli wycieczkę do teatru Palladium na musical inspirowany baśnią Hansa Christiana Andersena pt. CALINECZKA. Dzieci obejrzały przedstawienie, w którym wykorzystano piękną oprawę muzyczną, barwne kostiumy oraz taniec na szarfie. Dzięki wspaniałej grze aktorskiej dzieci przeniosły się w świat baśni i dowiedziały się, że każde dobro, które uczynimy innym, wraca do nas.

  Po spektaklu, na foyer teatru dzieci zrobiły wspólne zdjęcie z artystami.

 • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO ZORGANIZOWANEGO Z OKAZJI DNIA PLUSZOWEGO MISIA

  Wyniki konkursu:

  I MIEJSCE – Milena Trzaskoma kl. IA, Anna Skrobot kl. IVA

  II MIEJSCE – Jan Habrajski kl. IA, Adrianna Zając kl. IVA

  III MIEJSCE – Nina Gontarek kl. IA, Zuzanna Kuliś kl. IVA

  WYRÓŻNIENIA:

  Zofia Chylińska kl. IA

  Aleksandra Kut kl. IA

  Aleksandra Piórkowska kl. IA

  Adam Greese Łyko kl. IVA

  Maja Lisiewska kl. IVA

   

  GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM !!!

   

  Komisja konkursowa w składzie:

  Anna Dziewiacień – Dobosz, Katarzyna Makowska – Kubal, Teresa Pawłowska

  Organizator konkursu - Ewa Ernest

   

 • Nasze roztańczone mistrzynie świata

  24 listopada w czeskim Libercu odbyły się taneczne Mistrzostwa Świata 2017. Nasze uczennice - Julia Wojcieska i Adrianna Zając z klasy IV a - wraz z formacją FAME KIDS z legionowskiego studia Born2Dance wywalczyły I miejsce i tytuł Mistrza Świata w kategorii URBAN POP Showcases Juveniles.

   

                                                      Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu !!!

   

                                                                             

strona:

Aktualności

Kontakt

 • sekretariat@gimnazjumchotomow.pl

  Szkoła Podstawowa nr 2
  im.Orła Białego
  ul. Partyzantów 23
  05-123 Chotomów

 • 22 782 50 11,
  22 782 58 53,
  22 782 51 44


Galeria zdjęć