• Zgłoszenie dziecka do świetlicy

  Szanowni rodzice,

  jeśli jesteście zainteresowani pobytem dziecka w świetlicy szkolnej,

  proszę o składanie odpowiedniej deklaracji do sekretariatu szkoły.

  (dotyczy roku szkolnego 2018/2019)

  Wzór zgłoszenia:

  Karta_zgloszenia_na_swietlice_2018_2019.pdf

   

  dyrektor

 • Gminny Konkurs Recytatorski

  Wszystkich uczniów zakwalifikowanych do II etapu zapraszamy w środę o godzinie 9.00 do sali nr 9 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Chotomowie.

 • PROJEKT EDUKACYJNY

  PROJEKT EDUKACYJNY - Obrazek 1

 • Rekrutacja

  Szanowni Państwo,

  dostępne są już listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych uczniów do naszej szkoły.

  Warunkiem przyjęcia dziecka do szkoły, niezbędne jest potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia dziecka do szkoły w postaci pisemnego oświadczenia od 20 kwietnia 2018r. do 24 kwietnia 2018r. w sekretariacie SP nr 2.

  Oswiadczenie_woli_kl_I.pdf

  Oswiadczenie_woli_kl_IV.pdf

  Oswiadczenie_woli_kl_VII.pdf

  dyrektor

   

   

 • Weekend majowy

  Szanowni Państwo,

  przypominam, że:

  •  30 kwietnia (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych -szkoła w tym dniu jest zamknięta (zajęcia były odpracowane).
  • 2 maja (środa) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, czynna jest świetlica szkolna - zajęcia opiekuńczo -wychowawcze w godzinach 7.00 - 17.00.
  • 4 maja (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, czynna jest świetlica szkolna - zajęcia opiekuńczo -wychowawcze w godzinach 7.00 - 17.00.

  dyrektor

 • ZESPÓŁ SZKÓŁ im. Piotra Wysockiego TECHNIKUM NR 11

  czolowka_2015.wmv

  Prezentacja ZS im. Piotra Wysockiego.

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły.

  2018_do_publikacji.pptx

 • ZAPRASZAMY

  ZAPRASZAMY - Obrazek 1

  Regulamin wraz z kartą zgłoszeniową : 

  Regulamin_Gminnego_Konkursu_Recytatorskiego.docx

 • Powiatowa Olimpiada Języka Angielskiego „Szekspir i jego teatr”

  Serdecznie zapraszamy uczniów klas gimnazjalnych naszej szkoły do udziału w Olimpiadzie Języka Angielskiego.

  Etap szkolny odbędzie się 25.04 o godzinie 8.45.

  Finalistów zaprosimy na warsztaty, które odbędą się 09.05.

  Zgłaszać należy się p. Marcina Grzyba, do dnia 17.04.

  Honorowy patronat nad Olimpiadą objął Wójt Gminy Jabłonna p. Jarosław Chodorski. 

 • Wieczór Pieśni Patriotycznych

 • Konkurs „ Patriotyzm działanie dla wspólnego dobra”

  Szkolne Koło PCK ogłasza konkurs fotograficzny: „ Patriotyzm działanie dla wspólnego dobra”.

  Prace należy złożyć do 11.05.2018 r. do p. Mileny Rębiejewskiej
  i p. Katarzyna Kamieniarz-Krupskiej.

  Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się w regulaminie.

  Regulamin_Konkursu_Fotograficznego_pt.docx

 • Co jeść, aby być zdrowym i dobrze się uczyć

  We wtorek uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych zajęciach pt. „Co jeść, aby być zdrowym i dobrze się uczyć”. Warsztaty przygotowała Pani Joasia, mama jednego z naszych kolegów. W trakcie zajęć dowiedzieliśmy się o tym, jak codzienne jedzenie warzyw korzystnie wpływa nasz organizm.  Oglądaliśmy ziarna bardzo zdrowych warzyw strączkowych tj. soczewica, ciecierzyca, groch, fasola. Zobaczyliśmy także, jak ogromne ilości cukru zawarte są w słodzonych napojach, sokach i ciasteczka oraz jakie są skutki jedzenia tych produktów. Na koniec schrupaliśmy ze smakiem przygotowane przez Panią Joasię marchewki, rzodkiewki i kalarepkę.

  Dziękujemy za bardzo interesującą lekcję!!!

  Galeria zdjęć

 • Światowy Dzień Zdrowia

  Światowy Dzień Zdrowia został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia.Głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie. „Zdrowie dla wszystkich” to nie tylko hasło tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia, ale wizja przyświecająca od ponad siedemdziesięciu lat, działalności Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Doskonały, najwyższy możliwy poziom zdrowia dla wszystkich ludzi, to wyzwanie dla światowych liderów i motyw przewodni wspierania krajów w dążeniu do Uniwersalnej Opieki Zdrowotnej (UHC). "Nikt nie powinien wybierać między śmiercią a trudnościami finansowymi. Nikt nie powinien wybierać pomiędzy kupowaniem lekarstw a kupowaniem jedzenia. " W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia w naszej szkole uczniowie klasy 4a przygotowywali plakaty promujące zdrowy styl życia. Są one wywieszone na gazetce ściennej, którą wykonały uczennice klasy 2c. W te święto zaangażowani byli również inni uczniowie : klasy 2d i 3b przygotowały prezentacje multimedialne, które zostały zaprezentowane społeczności szkolnej. Bardzo dziękujemy za udział w akcji, szczególnie ważnej dla nas wszystkich.

 • Konkurs matematyczny PUCHACZ PIOTR

  10 kwietnia w godzinach 8.00-9.00 aż trzynaścioro pierwszoklasistów po raz pierwszy uczestniczyło w szkolnych eliminacjach III Edycji Konkursu Matematycznego Puchacz Piotr.

  Uczniowie pisali test, w którym musieli wykazać się  wiedzą matematyczną oraz umiejętnością logicznego myślenia.  

  Uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych !!!
 • Wyjazd do teatru Buffo

  W środę 11 kwietnia uczniowie klasy Ia udali się na spektakl do teatru Buffo. Musical „Piotruś Pan" każdy oglądał z wielkim zainteresowaniem.  Niesamowite efekty, oszałamiająca scenografia i świetni aktorzy musicalowi, wszystko to tworzyło piękny, niezapomniany obraz w pamięciach słuchaczy. Jeżeli ktoś uważa, że to przecież tylko przedstawienie dla dzieci, nie może się bardziej mylić. ,,Piotruś Pan" to przepiękna historia skierowana do osoby w każdym wieku.

  Nigdy przecież nie jest się zbyt starym na marzenia.

 • Leon -konkurs z j.angielskiego

  Konkurs Leon dla klasy 1 i 4 odbędzie się 16.04 (poniedziałek) godz. 8.00 w sali nr 4.

  Życzymy powodzenia

 • XXVI Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża

  W dniu 15 marca 2018 r.  w siedzibie Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy  odbył się etap Okręgowy Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Wzięło w nim udział 25 uczestników. Uczeń klasy III a, Kamil Tukendorf zajął wysokie VI miejsce.  Kamil wypełnił test składający się z 40 pytań oraz przygotował film, pt.: „Bezsenność”. W przygotowaniu filmu pomagały: p. Eliza Nozderko i p. Katarzyna Kamieniarz –Krupska. Koordynatorem działań ze strony szkoły była p. Milena Rębiejewska.


                                                                                                                                                                                        Gratulujemy sukcesu!!!

 • Wyjazd do Muzeum Wojska Polskiego

  W ramach obchodów 100 rocznicy  odzyskania niepodległości klasa 3b uczestniczyła 7 kwietnia w  wycieczce do muzeum Wojska Polskiego.

  Na lekcji muzealnej „Drogi do niepodległości” zostały przedstawione i omówione zabytki związane z polskimi formacjami zbrojnymi z czasów I wojny światowej – Legionami Piłsudskiego, Polską Armią w Rosji oraz Błękitną Armią. Młodzież poznała również burzliwy okres lat 1918-1921, kiedy kształtowały się granice niepodległej Rzeczpospolitej – historie powstań wielkopolskiego i śląskich oraz wojny polsko-bolszewickiej. Gimnazjaliści zobaczyli jak wyglądało umundurowanie i uzbrojenie armii, która zatrzymała bolszewików na przedpolach Warszawy w sierpniu 1920 roku, a także przedmioty pamiątkowe związane są m.in. z Józefem Piłsudskim (kurtka mundurowa, szabla, ryngraf), Bolesławem Mościckim (czapka, pistolet), ks. Ignacym Skorupką (czapka, stuła, krzyż).

  Osobne miejsce poświęcone zostało postaci generała Józefa Hallera, komendanta Legionów Polskich, wielkiego patrioty i bohatera walk o niepodległość, dowodzącego Armią Polską we Francji od 4 października 1918 r. Ekspozycja czasowa, którą zwiedzili uczniowie, poświęcona Błękitnej Armii ukazuje okoliczności i proces jej formowania, udział w walkach na frontach I wojny światowej oraz wkład w budowanie odrodzonego po 123 latach polskiego państwa. Młodzież aktywnie uczestniczyła w lekcji odpowiadając na pytania kustosza pana Andrzeja Szczepanowskiego.

 • Ogólnopolski konkurs z języka polskiego

  Zachęcamy uczniów  do udziału w ogólnopolskim konkursie z języka polskiego ALBUS organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej.

  Odbędzie się on 07-05-2018 r.

  Termin zgłoszenia- do 13 kwietnia, koszt- 8,5 zł. 

  Zakres materiału dostępny u nauczycieli języka polskiego.

  Konkurs ma formę testu składającego się z 26 pytań - do każdego  podane są 4 odpowiedzi, z których jedna jest prawidłowa.

 • Brawo dla Ady!!!

  Portugalski sukces Ady Piestrzyńskiej uczennicy klasy II gimnazjum.


  Od 23.03 do 01.04.18 w Portugalii- Porto, odbywał się duży turniej tenisowy Tennis Europe U14, kat.1. Ponad 160 zawodników z kilkudziesięciu krajów walczyło o prymat w zawodach. Dobry wynik osiągnęła Ada Piestrzyńska, mieszkanka Chotomowa, stypendystka gminy Jabłonna. Pokonując 5 przeciwniczek z Portugalii, Niemiec, Belgii i Czech, Ada zameldowała się w finale i ostatecznie zajęła drugie miejsce w singlu.
  To kolejny dobry wynik Ady w 2018 r. po finale turnieju U16 w Czechach oraz 4 miejscu w drużynowych mistrzostwach Europy.

  Podziękowania dla wszystkich, którzy wspierali Adę i mamy nadzieję, że będzie mogła dostarczyć nam jeszcze więcej powodów do dumy.
  Dziękujemy Panu Piotrowi Piestrzyńskiemu za podzielenie się informacją o kolejnym sukcesie naszej uczennicy.

  Znalezione obrazy dla zapytania ada piestrzyńska

   

 • Animator Sportu

  Od 4 kwietnia startują zajęcia sportowo-rekreacyjne na boisku naszej szkoły.

  Odbywać się będą zgodnie z harmonogramem pracy szkoły, czyli w poniedziałek, środę oraz piątek od 15.00 do 19.00 i będą trwały do końca roku szkolnego.

  Zajęcia sportowe będzie prowadzić pani Marta Lach.

  Serdecznie zapraszamy małych i dużych.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • sekretariat@gimnazjumchotomow.pl

  Szkoła Podstawowa nr 2
  im.Orła Białego
  ul. Partyzantów 23
  05-123 Chotomów

 • 22 782 50 11,
  22 782 58 53,
  22 782 51 44


Galeria zdjęć