Multimedialna przygoda z językiem angielskim Laboratorium chemiczno-biologiczne Żyj zdrowo na sportowo Innowacja matematyczno - geograficzna Szybkie czytanie kluczem do sukcesu

Laboratorium chemiczno-biologiczne

Od tego roku szkolnego w naszej szkole realizowana jest innowacja pedagogiczna z chemii i biologii "Laboratorium chemiczno - biologiczne", która polega na zintegrowanym nauczaniu chemii i biologii, umożliwieniu uczniom zdobycia wiadomości i umiejętności praktycznych oraz kształtowaniu właściwych postaw w zakresie dbałości o zdrowie i ochronę środowiska. Program innowacji ma na celu rozbudzenie i poszerzenie zainteresowań uczniów, sprzyjanie rozwojowi ucznia, kształtowanie umiejętności samodzielnego, logicznego myślenia, rozwijaniu jego zainteresowań i uzdolnień. Program został opracowany jako odpowiedź na potrzeby uczniów i ich rodziców związane z ich dalszymi planami edukacyjnymi, tj. kształcenie w szkołach średnich w klasach o kierunku biologiczno - chemicznym. W czasie nauki uczniowie otrzymują wiedzę i umiejętności, które będą mogli następnie rozwijać w szkole średniej w klasach przyrodniczych w tym biologiczno-chemicznych. Uczestnictwo w takich zajęciach pozwoli uczniom na lepsze przygotowanie się do egzaminu gimnazjalnego, jak też do udziału w konkursach chemicznych, czy też biologicznych.