• Godziny pracy sekretariatu

  Uprzejmie informuję,

  że w okresie wakacyjnym sekretariat czynny będzie od poniedziałku do piątku  w godzinach 7.00 - 15.00

  dyrektor

 • Pożegnania nadszedł czas

               23 czerwca 2017 r. w Domu Strażaka w Chotomowie odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas III  Publicznego Gimnazjum im. Orła Białego w Chotomowie. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście- wójt gminy Jabłonna, Jarosław Chodorski, przedstawiciele Urzędu Gminy, radni, ksiądz proboszcz Leszek Kołoniecki, przewodniczący Rady Rodziców, pan Zbigniew Sielanko -  oraz nauczyciele, uczniowie i rodzice.

              W części oficjalnej wygłoszone zostały przemówienia oraz rozdane liczne nagrody i wyróżnienia. Pan wójt nagrodził dwoje uczniów klasy III b -za najwyższą średnią w szkole oraz  najwyższy ogólny wynik egzaminu gimnazjalnego oraz ucznia z klasy IIIa. Rada Gminy ufundowała zaś nagrodę za szczególnie wyróżniające oraz innowacyjne działania i osiągnięcia. Odebrał ją uczeń klasy III c. Ponadto wręczono 4 nagrody osobom, które  w szczególny sposób wyróżniły się  w różnych dziedzinach życia w szkole  lub poza nią oraz nagrodę „Płomyk wśród ciemności” -  za zaangażowanie społeczne, wzorową postawę uczniowską i pogłębianie wiedzy religijnej.   Każdy gimnazjalista, który uzyskał świadectwo z czerwonym paskiem, otrzymał od przewodniczącego Rady Rodziców  kartę prezentową empik. 

              W części artystycznej uczniowie  zaprezentowali skecz obrazujący życie szkolne a także projekt edukacyjny- przedstawienie w języku angielskim „Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków”.

              Drodzy Absolwenci, życzymy Wam dużo szczęścia i pomyślności, spełnienia marzeń oraz udanego wakacyjnego wypoczynku.  

 • Projekt edukacyjny uczniów

  Trailer filmu przygotowany przez uczniów naszego gimnazjum dostępny pod linkiem:

  https://www.youtube.com/watch?v=Lamalj1CrFw&feature=youtu.be

 • Wakacje!!!

   

  Z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017
  wszystkim, Nauczycielom, Pracownikom
   oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,
  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.
  Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień
  oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
  Dyrektor
  Do zobaczenia po wakacjach!
 • Uczniowie klas IV i VII szkoły podstawowej

  Uprzemie informuję,

  iż rodzice uczniów przyjętych do klas IV i VII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Chotomowie zobowiązani są do dostarczenia (do wglądu) do sekretariatu szkoły Świadectwa ukończenia klasy III i VI w terminie od 23 czerwca 2017 r. do 28 czerwca 2017r.(środa).

  dyrektor szkoły

 • Harmonogram działań gimnazjalisty

 • Nasi gimnazjaliści znów finalistami Ogólnopolskiego Konkursu "O tym nie można zapomnieć..."

  Po raz drugi uczniowie naszego gimnazjum zostali finalistami Ogólnopolskiego Konkursu "O tym nie można zapomnieć .... - spotkania z osobami, które przeszły piekło obozów i deportacji podczas drugiej wojny światowej",  pod honorowym patronatem Agaty Kornhauser - Dudy, małżonki prezydenta RP.

  8 czerwca dwie grupy projektowe z naszego gimnazjum wraz z Panią Eweliną Kościeszą wybrały się do Instytutu Pamięci Narodowej aby przedstawić wszystkim projekt, do którego przygotowywali się wiele miesięcy. Ich zadanie polegało na przeprowadzeniu wywiadu z osobą, która osobiście przeżyła piekło obozów koncentracyjnych podczas II Wojny Światowej, zmotowanie krótkiego filmiku na ten temat a następnie przedstawienie go w Instytucie Pamięci Narodowej. Obydwie grupy świetnie poradziły sobie z tym zadaniem oraz publicznym wystąpieniem przed innymi grupami, jury oraz świadkami historii. Pierwsza grupa w składzie : Magda Koperkiewicz, Dominika Wojtczak, Katarzyna i Zuzanna Lewandowska, Karolina Jagielska, Magda Filewska oraz Kamil Tukendorf, Aleksandra Skonieczna zajęła pierwsze miejsce, natomiast druga grupa w składzie : Natalia Kielak, Małgorzata Ginalska, Nikola Klepczyńska, Martyna Trzakoma, Julita Bober, Paulina Rzepecka oraz Monika Gajownik, poradzili sobie bardzo dobrze.
  Wyjazd do Ravensbürck to nagroda dla uczniów oraz niezapomniana lekcja historii zorganizowana przez IPN w Warszawie.
  Zwycięzcom gratulujemy sukcesu!
  link do filmu z projektu:
 • „Uwolnij książki, dziel się z innymi radością czytania”

             13 czerwca 2017 r., w ramach XIV edycji Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek,  przeprowadzono w naszej szkole akcję „Uwolnij książkę”. Idea święta narodziła się w 2003 r., mając na celu promowanie czytelnictwa. W akcje bookcrossingowe aktywnie włączają się szkoły, biblioteki, organizacje społeczne, instytucje naukowe, środowiska literackie, samorządy oraz media.

  Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (np. w parku, pociągu, kinie, kawiarni),  by każdy znalazca mógł je wziąć, przeczytać i przekazać dalej.

  Nasi uczniowie również  zaangażowali się w taki sposób popularyzowania czytelnictwa. Od miesiąca zbierali książki, które,  opatrzone specjalną pieczątką,  zostały  wystawione na stoisku bookcrossingowym.  Uwolnione,  powędrowały do pasjonatów czytelnictwa.

  Szkolnym koordynatorem akcji była pani B. Kukla, współpraca: p. T. Pawłowska, p. E. Zomkowska, p. A. Dziewiacień-Dobosz.

 • Tajniki druku 3D

                       9 czerwca 2017r.  uczeń klasy 3b matematyczno-informatycznej- Kuba Choroś, poprowadził lekcje otwarte dla młodszych klas na temat druku 3D. Wyjaśnił zasadę działania drukarki 3D, opowiedział o historii druku 3d, pokazał zastosowanie drukarek w codziennym życiu np: technologia ta jest stosowana w medycynie do produkcji protez, w architekturze, budownictwie a nawet w przemyśle spożywczym.

                     Uczniowie mieli okazję obejrzeć, jak pracuje drukarka i zobaczyć tego efekty.

  zdjęcia

 • Owady na żywo- nietypowa lekcja biologii

                 9 czerwca 2017r. miała miejsce w naszej szkole niezwykła lekcja „Biologia na żywo”, której tematem były owady.  Zajęcia odbyły się w hali sportowej. Uczestniczyły w nich klasy 1c i 2c z innowacją chemiczno-biologiczną, a także  klasy 2a i 2b. Prezentacja trwała  godzinę, ale nikt się nie nudził. To zasługa prowadzącej pokaz- Pani Izabeli Sadzy – entomologa i oczywiście różnych owadów: modliszki, szarańczy, świerszczy, patyczaków, liśćca, straszyków i karaczana madagaskarskiego. Oprócz tych żywych okazów uczniowie mogli zobaczyć w gablotach najpiękniejsze motyle i największe chrząszcze. Pani przypomniała uczniom między innymi o różnorodności elementów budowy ciała określonych okazów, cyklach życiowych, zachowaniach godowych.

              W trakcie lekcji została przedstawiona rola owadów w środowisku, znaczenie owadów w życiu codziennym ludzi oraz  sposoby wykorzystywania tych zwierząt przez człowieka. Spotkanie z żywą przyrodą służyło przełamaniu lęku oraz obaleniu mitów na temat owadów wśród dzieci. Uczestnicy poznali odpowiedzi na pytania: Czy owady potrafią uprawiać ogródek? Jaki owad podróżuje tysiące kilometrów? Dlaczego modliszka zjada samca po zakończeniu godów? Po co motylom perfumy?

              Już niedługo wakacje- może uda się spotkać skrzydlatych znajomych w plenerze?

  zdjęcia

   

 • Matematyczna gra terenowa

                2 czerwca 2017r.  Gimnazjum nr 4 w Legionowie zorganizowało matematyczną grę terenową pod patronatem prezydenta miasta Legionowo. Naszą szkołę reprezentowali

  klasy 1: Artur Kempiński z1b, Sebastian Sierakowski z 1b, Sebastian Szmajda z 1b

  klasy 2: Kacper Krawczuk z 2c, Szymon Hryszkiewicz z 2c, Ula Czerniawska z 2c

  klasy 3: Olaf Matuszczak z 3b, Kuba Zaremba z 3b, Piotrek Bucholc z 3b

              Gra polegała na pracy z mapą Legionowa, szukania miejsc po całym mieście, gdzie były umieszczone zadania matematyczne.

              Wszyscy uczniowie wraz z opiekunami- Panią Adrianą Redlicką i Panią Anną Dobosz musieli wykazać się nie lada sprawnością fizyczną, logicznym i szybkim myśleniem. Dużo było trudu, ale i dużo świetnej zabawy!

  zdjęcia

 • Góra grosza - podziękowanie

 • Wyprawka pierwszoklasisty

  Szanowni rodzice uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej,

  serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie dyrektora szkoły oraz wychowawcy klasy I - Pani Ewy Ernest, dotyczące organizacji pracy z w nowym roku szkolnym 2017/2018.

  Proszę o zapoznanie się z wyprawką szkolną niezbędną dla ucznia klasy I:

  Wyprawka_pierwszoklasisty.pdf

  dyrektor oraz wychowawca

   

 • Dzień Dziecka w naszym gimnazjum

             1 czerwca  2017r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Dziecka, a jednocześnie Dzień Sportu.

              Po spotkaniu w klasach z wychowawcami chętni uczestniczyli w marszobiegu, który odbył się na terenie Lasów Chotomowskich. Wystartowało 34 uczniów.

  Natomiast na boisku szkolnym gimnazjaliści próbowali swoich sił w obwodzie stacyjnym konkurencji sprawnościowo- zwinnościowych połączonych z wiedzą o sporcie.

              Uczennice zaprezentowały pokaz tańca, który przygotowują na kolejny, szkolny udział w  Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

  Bezpiecznie i w duchu fair play zakończyliśmy zmagania sportowe końcowymi rezultatami:

  1  miejsce zdobył Dominik Olejnik z klasy 3d uzyskując 22 punkty,

  2  miejsce dla Adriana Kaszuby z klasy 1e,  Wiktora Kwaśniewskiego z 1d, Mateusza Sielanko z 3b i Mateusza Zielińskiego z 1d za łączną liczbę 19 punktów,

  3  miejsce ex aequo zajęli Bartek Jaszyna z 2a, Konrad Niesłuchowski  z 1d oraz Klaudiusz Walędziak z 3c z  18 punktami.

              Rozegrany został również mecz siatkówki pełen emocji i wrażeń.

  Nasi trzecioklasiści  zaś przedstawiali swoje projekty gimnazjalne, które wzbudziły wśród komisji zachwyt i ocenione zostały bardzo dobrze.

              Na zakończenie, po całym dniu pracy i trudów, w swoich klasach  wszyscy odpoczęli przy wspólnych rozmowach, przy dobrej książce czy filmie.

              Dziękujemy wszystkim , którzy przyczynili się do zorganizowania tego pełnego dziecięcego uśmiechu dnia..

 • Nasi gimnazjaliści na zielonej szkole pod żaglami!

              W dniach 22 - 26 maja 2017r.  uczniowie klasy 1d,  2b,  3a i 3b brali udział w  zielonej szkole pod żaglami. Celem wyjazdu była integracja międzyklasowa oraz nabycie przez uczniów podstaw żeglarstwa i ratownictwa wodnego. W czasie rejsów odwiedziliśmy następujące miejscowości, porty: Giżycko, Ryn, Stare Sady, Wilkasy, pływając po takich jeziorach, jak: Jezioro Tałty, Jezioro Niegocin, Jezioro Ryńskie.

              Opiekunami zielonej szkoły pod żaglami byli: Pani Eliza Nozderko, Pani Ewelina Kościesza.

 • Zakończyliśmy projekt „Układ Słoneczny”

           Dobiegł końca projekt z fizyki „Układ Słoneczny". Uczniowie, pod kierunkiem Pani Agaty Cegiełki, pogłębiali swoją wiedzę nie tylko z astronomii, fizyki, ale i z filozofii. Często próbowaliśmy znaleźć odpowiedź na  kosmiczne pytania. Na dużo zdołaliśmy odpowiedzieć, ale niektóre zostały bez odpowiedzi -  czarna dziura! Używaliśmy do tego Internetu, programu Stellarium, który umożliwiał obserwację nieba w dowolnym czasie i w dowolnym miejscu. Próbowaliśmy swych sił w samodzielnym obserwowaniu nieba za pomocą teleskopu, a także podczas wizyty w Planetarium Centrum Nauki Kopernik. Chcieliśmy podzielić się naszą wiedzą z innymi, wykonaliśmy gazetkę i modele planet z Układu Słonecznego, które ozdobiły salę fizyczną. Przez cały czas tworzyliśmy naszą stronę internetową :  http://cegielkagata.wixsite.com/koloastronomiczne. 1 czerwca również pozostali uczniowie  naszego gimnazjum mogli sprawdzić swoje siły z astronomii w konkursie z wykorzystaniem QR code.

 • „Wolności oddać nie umiem”- warsztaty profilaktyczne

            29 maja 2017r. uczniowie klasy 2d, 2e, 3a, 3b, 3d uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych pt: ,,Wolności oddać nie umiem" prowadzonych przez Pana Gabriela Fleszera.

              Ciekawy sposób prowadzenia zajęć, gdzie treści były przeplatane utworami muzycznymi połączonymi tematycznie z poruszanymi kwestiami, spotkał się z zainteresowaniem uczniów. Prowadzący odwoływał się do doświadczeń tak swoich, jak i innych osób, tłumacząc mechanizmy uzależnienia, konsekwencje i skutki, jakie wywołuje nie tylko w organizmie, lecz także wśród rodziny, otoczeniu uzależnionego.

              Na zakończenie spotkania prowadzący podzielił się swoim mottem życiowym, zachęcając młodzież do przyjęcia go jako swojego: ,,Zawalcz o swoje zdrowie, nie daj się krzywdzić!" 

 • Gminny Konkurs Plastyczno- Literacki „Płynie Wisła, płynie po jabłonowskiej krainie”- rozstrzygnięty !

              Wpłynęło 25 prac plastycznych i 15 prac literackich z terenu Gminy Jabłonna.

  Komisja konkursowa dokonała oceny prac konkursowych. Jury postanowiło przyznać nagrody w poszczególnych kategoriach.

               Pani Teresa Pawłowska i Pani Anna Dziewiacień- Dobosz zgłosiły do konkursu prace literackie i plastyczne uczniów.

  Miło nam ogłosić, że mamy zwycięzców !

  Prace plastyczne:   I miejsce ex aequo - Weronika Wolińska z 1c

                                 II miejsce ex aequo - Aleksandra Konarzewska z 3a

                                 III miejsce - Wiktoria Paciorek z 2e

  Prace literackie:     I miejsce - Martyna Kowalska z 1a

                                  III Miejsce -Natalia Kwiatkowska z 3c

                                 Wyróżnienie - Mateusz Dąbrowski z 3c

  Uroczyste wręczenie nagród już 3 czerwca!

  Gratulujemy!

 • Z wizytą u Leosi

  29 maja uczniowie klas: 2c, 2d i 3c wybrali się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Jedna z grup uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych na temat życia gadów, druga – bezkręgowców. Lekcje miały charakter pokazowy,  uczniowie  mogli podziwiać żywe zwierzęta oraz eksponaty, np. pancerz żółwia, skóra węża, wylinka.

  Po zajęciach  młodzież wyruszyła na spacer po zoo.

  Gimnazjaliści  odwiedzili naszą podopieczną – kangurzycę Leosię, podziwiali także inne zwierzęta, robiąc pamiątkowe zdjęcia.

  Bogactwo fauny i piękna pogoda zapewniły zwiedzającym dobry humor i miłe wspomnienia. 

  zdjęcia

 • Konkurs „Logicznego Myślenia” rozstrzygnięty!

  Konkurs „Logicznego Myślenia” rozstrzygnięty!

              W konkursie „Logicznego Myślenia” można było zdobyć maksymalnie 208 punktów, minimalnie 94. W województwie mazowieckim wzięło udział 2655 uczniów.

             Oto wyniki naszych gimnazjalistów:

  Jakub Zaremba- 180 pkt., miejsce 14, dyplom wyróżnienia

  Mateuszuk Sielanko- 172 pkt., miejsce 18, dyplom uznania

  Kamil Tukendorf- 158 pkt., miejsce 25, dyplom uznania

  Urszula Czerniawska- 158pkt., miejsce 25, dyplom uznania

  Karolina Jagielska- 152 pkt.., miejsce 28, dyplom uznania

  Beata Affek- 148 pkt., miejsce 30, dyplom uznania

  Weronika Pełka- 148 pkt., miejsce 30, dyplom uznania

  Julita Faderewska- 146 pkt., miejsce 31, dyplom uznania

  Gratulacje!

  Koordynatorem działań związanych z konkursem była Pani Anna Dziewiacień-Dobosz.

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • sekretariat@gimnazjumchotomow.pl

  Publiczne Gimnazjum
  im.Orła Białego
  ul. Partyzantów 23
  05-123 Chotomów

 • 22 782 50 11,
  22 782 58 53,
  22 782 51 44


Galeria zdjęć