Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

przy

Szkole Podstawowej nr 2

im.Orła Białego w Chotomowie

Bank Spółdzielczy w Legionowie
Oddział Jabłonna

32 8013 1016 2002 0533 6714 0001

Niedziela 18.11.2018

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 2 im.Orła Białego w Chotomowie

• Próbne egzaminy

Drodzy uczniowie klas III gimnazjum i klasy VIIIa,

19, 20 i 21 listopada  (poniedziałek, wtorek, środa) o godzinie 8.00 odbędą się próbne egzaminy.

Po egzaminach lekcje zgodnie z planem.

• 100 lat – 100 pytań

14 listopada w naszej szkole odbył się konkurs diecezjalny organizowany przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Warszawsko – Praskiej adresowany do uczniów VII i VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klas gimnazjum pt: ,,Sto pytań w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości Polski”.

W konkursie wystartowało 18 uczniów, którzy  podczas testu mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą odzyskania niepodległości zarówno od strony historycznej jak i religijnej.

Zgonie z regulaminem do drugiego etapu zakwalifikowały się dwie uczennice:

•  "Wolność jest Sztuką"

W ramach obchodów 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, nasi uczniowie z  III klas gimnazjalnych  zostali zaproszeni do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Sikorskiego w Pomiechówku, gdzie obejrzeli niezwykle poruszający spektakl patriotyczny pod tytułem "Wolność jest Sztuką".  Przedstawienie przygotowane przez młodzież z Pomiechówka opowiadało nie tylko o trudnej walce o wolność Polski w czasach zaborów, lecz także o młodzieńczej miłości, o rusyfikacji w szkołach, o tęsknocie za domem młodych powstańców ukrywających się w lasach. Naszych gimnazjalistów najbardziej poruszyło wykonanie piosenki pochodzącej z filmu „Miasto 44” przez dziewczęta z Zespołu Szkół oraz bardzo mocna i porywająca recytacja „Reduty Ordona” – na wzór tej z filmu „Syzyfowe Prace”.

• ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Jak go obchodzić?
    Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Nic więcej!

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To dzień dobrych uczynków i dobrych emocji. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

• Ogólnopolski konkurs plastyczny "POCZTÓWKA DO ŚW. MIKOŁAJA  NIESIONA PRZEZ ORŁA BIAŁEGO"

Z okazji 100-nej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. ORŁA BIAŁEGO w Radomiu zaprasza uczniów i nauczycieli wszystkich szkół pod patronatem Orła Białego, do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym "POCZTÓWKA DO ŚW. MIKOŁAJA NIESIONA PRZEZ ORŁA BIAŁEGO".

Celem konkursu jest kultywowanie polskich tradycji świątecznych i obrzędowych, wychowywanie w duchu szacunku dla wartości chrześcijańskich, narodowych oraz rodzinnych, stworzenie możliwości udziału dzieci i młodzieży w konfrontacji z rówieśnikami (w dziedzinie sztuk plastycznych).

• Gratulacje !!!

Uczeń klasy 8a Andrzej Nowakowski zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie fotograficznym " A to Polska właśnie", organizowanym przez SP nr 1 w Chotomowie.

Gratulacje !!! - Obrazek 1

• List do rodziców

Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

w poczuciu troski o zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych.

W związku z powyższym, kierujemy do  Rodziców i Opiekunów  list dostępny pod linkiem:

list_MEN_GIS_rodzice.docx

Prosimy, aby wspomniany list został odczytany rodzicom i opiekunom,  oraz przekazany na najbliższych zebraniach.

• 100-lecie Odzyskania Niepodległości

i9 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości.

Cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi przedszkolakami uczestniczyła w uroczystym apelu z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przygotowanej uczniów klasy IIIa, VIIIa oraz chóru szkolnego pod kierunkiem p. Anny Grzywacz, p. Ewy Zomkowskiej i p. Mileny Rębiejewskiej. Wszyscy w skupieniu oglądali inscenizację o powstaniu Państwa Polskiego, wsłuchani byli w pieśni patriotyczne. Rys historyczny przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, wydarzenia z okresu zaborów, a następnie odzyskanie niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku.

• Zajęcia szybkiego czytania

W poniedziałek na zajęciach z szybkiego czytania poznaliśmy nową technikę gromadzenia ważnych dla nas informacji.

"Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. Informacje te jednak nie są gromadzone niczym wycinki z gazet.

Taka teczka pełni raczej funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy czy też zdjęcia. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach.