liczba odwiedzin: 1905379

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

przy

Szkole Podstawowej Nr 2

im.Orła Białego w Chotomowie

Bank Spółdzielczy w Legionowie
Oddział Jabłonna

32 8013 1016 2002 0533 6714 0001

Środa 21.02.2018

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 2 im.Orła Białego w Chotomowie

• Szanowni Państwo,

w zakładce Rekrutacja SP (na panelu po lewej stronie) zamieszczone są wszystkie dokumenty niezbędne do rekrutacji uczniów do szkoły podstawowej na rok szkolny 2018/2019.

Dokumenty dostępne są również  w sekretariacie szkoły: od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00- 16.00.

Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019 trwa od 8 do 28 marca 2018r.

W razie wątpliwości i pytań proszę dzwonić do sekteretariatu (tel. 22 7825011), postaramy się udzielić odpowiedzi.

Serdecznie zapraszam.

• 21 lutego 2018 r. (środa) , 22 lutego 2018 r. (czwartek) i 23 lutego 2018 r. (piątek) w parafii w Chotomowie będą trwały rekolekcje wielkopostne.

Są to dni wolne od zajęć dydaktycznych.

Uczniowie, którzy nie uczestniczą we mszy świętej mają zapewnione zajęcia na świetlicy.

Rodzice uczniów korzystających ze stołówki szkolnej proszeni są o zgłoszenia korzystania lub rezygnacji z obiadów w tych dniach.

Świetlica czynna w godzinach 7.00 – 17.00.

Msza św. dla uczniów gimnazjum i klasy VII- godzina 8.00.

• Szanowni Państwo,

w związku ze zbliżającym się terminem rekrutacji do szkoły podstawowej serdecznie zapraszam rodziców i uczniów, którzy chcieliby podjąć naukę w naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019 na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 3 marca 2018 r.(sobota) o godzinie 11.00 w sali gimnastycznej.

Spotkanie dotyczy naboru uczniów do klas: I, IV i VII.

dyrektor szkoły

• „Z czego powstałeś, zależy od genetyki – w co się obrócisz, od polityki”

Stanisław Jerzy Lec

14 lutego uczniowie klasy  3b pod opieką pani Elizy Nozderko  i pana Marcina Kościeszy  udali się na wycieczkę do Sejmu. Pani przewodnik zapoznała  zebranych  z historią polskiego parlamentaryzmu, przedstawiła   także informacje na temat współczesnych zagadnień sejmowych.

Młodzież zwiedzała galerię Sali Posiedzeń Sejmu,  hall główny, tablicę upamiętniającą  posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej oraz tablicę upamiętniającą parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.  Obejrzała  także  gablotę z laskami marszałkowskimi i  makietę całego Sejmu. Była  również świadkami testowania nowego sprzętu do głosowania dla posłów.

• Uczniowie klasy IV A w piątkowy wieczór spotkali się w szkole na wieczorku filmowym.  Obejrzeli wzruszającą  a zarazem pełną zabawnych perypetii  opowieść o przyjaźni człowieka z psem.  W czasie seansu posilali się smakołykami, w które zaopatrzyli je troskliwi rodzice.

Spotkanie bardzo podobało się młodym miłośnikom przygód. W miłej atmosferze spędzili razem wieczór, poznając się wzajemnie.

• Okres przed Wielkim Postem  to czas zabawy, maskarad i radości. Żeby tradycji stało się zadość, uczniowie klasy pierwszej i czwartej  naszej szkoły 12 lutego bawili się na balu karnawałowym. Poprzebierani za ulubione postacie z bajek i filmów radośnie włączyli się do wspólnej zabawy, w międzyczasie posilając się słodkościami ufundowanymi przez  Radę Rodziców  (za które bardzo dziękujemy  ;) ).

• 23 lutego o godzinie 18.00 Zespół Szkół Salezjańskich im. Jana Bosko w Legionowie (ul. Mickiewicza 35 A) organizuje Wieczór Piosenki Francuskiej. Organizatorzy zapraszają uczniów naszej szkoły do w udziału w tym wydarzeniu.
    Wszystkich zainteresowanych wykonaniem piosenki proszę o zgłoszenie się do mnie w najbliższy piątek na piątej lub szóstej lekcji  (sala nr 12) lub w innym terminie do Pani Justyny Skibińskiej.

KARTA_ZGLOSZENIA.docx

Regulamin_-_Drugi_Legionowski_Wieczor_Piosenki_Francuskiej.docx

• W dniach 22-24 luty 2018r.  w Warszawie  w Pałacu Kultury i Nauki w godz.9-16, odbędzie się XXIX Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2018.

Zaprezentuje się 120 szkół   ponadgimnazjalnych z Warszawy – Licea i Technika.

Uczniowie klas trzecich będą uczestniczyć w targach w dniu 22 lutego 2018 r. po rekolekcjach Wielkopostnych wraz z wychowawcami.

Serdecznie zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w wyjeździe.

•   Rok 2018- Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Biblioteka szkolna wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Jabłonnie,zaprasza do wzięcia udziału w Gminnym Konkursie Plastyczno-Literackim dla dzieci i młodzieży : ,,Polska - mój ukochany kraj''.   Czas trwania:  10.lutego - 10.maja 2018 r. Patronat honorowy:  Wójt Gminy Jabłonna Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępny w bibliotece szkolnej ZAPRASZAMY !!!
  • Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego "Popisz się" dla uczniów klas VII szkoły podstawowej i klas II - III gimnazjum z powiatu legionowskiego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Legionowo.

Wszystkich chętnych proszę o zgłoszenie się do p. Justyny Skibińskiej do piątku 16.02.2018.

Termin konkursu: I etap do 12.03.2018 r.

Do II etapu przechodzi 3 uczniów z danej szkoły, którzy uzyskali najwyższe wyniki w I etapie.