liczba odwiedzin: 1776301

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Kontakt

  • sekretariat@gimnazjumchotomow.pl

    Szkoła Podstawowa nr 2
    im.Orła Białego
    ul. Partyzantów 23
    05-123 Chotomów

  • 22 782 50 11,
    22 782 58 53,
    22 782 51 44


Niedziela 22.10.2017

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 2 im.Orła Białego w Chotomowie

Wiadomości

  • Szanowni Państwo,

    26 października 2017r. (czwartek) o godzinie 18.00 odbędą się  zebrania z rodzicami.

    O godzinie 18.30 w świetlicy odbędzie się zebranie rodziców trzecioklasistów w sprawie balu gimnazjalnego.

    Zapraszamy również na zebranie Rady Rodziców, które odbędzie się o godzinie 19.20.

    W tym dniu samorząd szkolny będzie prowadził zbiórkę pieniędzy poprzez sprzedaż zniczy.

    Zebrane środki pieniężne zostaną przeznaczone dla potrzebujących.

    Akcja charytatywna organizowana jest w ramach Fundacji Wszystkich Świętych:

  • Dyniowe Wariacje

    Pani Anna Dziewiacień- Dobosz zaprasza wszystkich uczniów  do udziału w  konkursie na najciekawiej, najzabawniej ozdobioną dynię.

    Prace należy dostarczyć do 26.10.2017r.

  • PGNIG Superliga piłkarzy ręcznych z Legionowa w miesiącu październiku rozpoczęła akcję partnerską z Fundacją DKMS- zajmującą się poszukiwaniem i rejestracją potencjalnych dawców szpiku kostnego. Szczegóły akcji można śledzić w linku:

    http://kprlegionowo.pl/najnowsze/pgnig-superliga-rozpoczyna-akcje-partnerska-z-fundacja-dkms/

    W dniu 14 października podczas meczu piłki ręcznej  KPR Legionowo z Chrobry Głogów, uczniowie naszej szkoły w Arenie w Legionowo pod opieką Pani Marty Lach pomagali Fundacji DKMS. Od godziny 16:00 do 20:00 pełnili funkcję wolontariuszy. Ich rolą było zachęcenie  jak największej  ilości osób do zarejestrowania się jako dawca szpiku. Dzieci bardzo zaangażowały się w pomoc i udało się zrejestrować sześć osób z czego jesteśmy bardzo dumni. W akcji brali udział: Wiktoria Wygowska-Walburg z kl. 2d , Ania Kajka -2d, Karolina Michalak -2c, Kasia Buczyńska-2c i Piotr Prusik 2d.

  • 16 października 2017 roku klasa Ia oraz klasa IVa zostały zaproszone na spotkanie z Panem Markiem Dąbrowskim (pisarzem wierszy dla dzieci).Dzieci mogły posłuchać najnowszych wierszy oraz pomóc w tworzeniu kolejnych.   Poezja dla dzieci Marka Dąbrowskiego prezentuje najmłodszym czytelnikom wartości uznane w naszej kulturze za dobre. Jest Bóg i piękny, stworzony przez niego świat: zwierzęta, rośliny, krajobrazy. Jest tradycyjna rodzina, gdzie dzieci darzą szacunkiem dorosłych, rodzeństwo dbają o siebie nawzajem i miłują się, a dorośli uczą oraz opowiadają o otaczającym świecie. W zbiorze twórczości autora są wiersze napisane z pomysłem i humorem, zakończone zaskakującą puentą lub morałem. Rośliny, przyroda, rzeczy codziennego użytku nabierają cech ludzkich, prowadzą rozmowy, rozmyślają, stają się członkami rodziny.

  • ,, Do krainy wiedzy drzwi Wam otwieramy” – uroczystość pasowania na ucznia klasy pierwszej.

               13 października 2017 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Część artystyczną przygotowały pani Anna Grzywacz oraz Ewa Zomkowska a nad częścią pasowania uczniów klasy I czuwała pani Emilia Krawczuk oraz wychowawca klasy Ia pani Ewa Ernest. Na uroczystość przybyli: wójt Gminy Jabłonna - Pan Jarosław Chodorski, Rada Rodziców reprezentowana przez panią Sylwię Czejarek oraz panią Ewę Jaworską, dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie, rodzice uczniów oraz pracownicy administracji i obsługi szkoły.

  • obraz przedstawia z lewej strony znak Funduszy Europejskich, w środkowej logo Mazowsza, z prawej znak Unii Europejskiej

    Miło nam Państwa poinformować, iż rozpoczęliśmy realizację projektu pn.: „KLUCZOWY PAKIET STARTOWY DLA UCZNIÓW PUBLICZNEGO GIMNAZJUM (obecnie: SZKOŁY PODSTAWOWEJ) IM. ORŁA BIAŁEGO W CHOTOMOWIE”, który dofinansowywany jest z Funduszy Europejskich.

     

    Projekt realizowany jest w ramach: 10 Osi Priorytetowej:  Edukacja dla rozwoju regionu,  Działanie 10.1 Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży, Poddziałanie 10.1.1 Edukacja ogólna (w tym w szkołach zawodowych) z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

  • Dnia 10 października 2017 r. klasy 2c (z innowacją biologiczno-chemiczną) i klasa 3b były na lekcji o gadach kopalnych w Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN. Uczniowie mogli podziwiać szkielety i kości znalezione przez polskich paleontologów na pustyni Gobi, a także rekonstrukcje dinozaurów i innych gadów latających i morskich. Gimnazjaliści poszerzyli swoją wiedzę o życiu dinozaurów i innych gadów kopalnych.

    Wyjazd do Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN.

  • W dniach 17 października (wtorek), 19 października (czwartek) oraz 26 października (czwartek) w godzinach od 15.00 do 15.45, w naszej szkole odbędą się warsztaty dla rodziców z zakresu ,,Cyberprzemocy”.

    Podczas indywidualnych spotkań będzie można porozmawiać o wirtualnym świecie oraz płynących z niego korzyści i zagrożeń.

    Cyberprzemoc i ogromne liczby godzin spędzanych czas przed ekranem komputera, tabletu lub telefonu są jednym z najczęściej występujących uzależnień wśród młodzieży, dlatego warto, aby rodzice uświadomili sobie jak cienka jest granica pomiędzy pozytywnym korzystaniem, a uzależnieniem oraz co robią młodzi ludzie w sieci? Odpowiedź na te i inne pytania będzie można uzyskać podczas spotkania z trenerem zajmującym się cyberprzemocą i uzależnieniem od internetu.

  • Uczniów klasy pierwszej odwiedziła pani policjantka z Komendy Policji w Legionowie i nasz pan dzielnicowy. Dzieci obejrzały slajdy na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Poza tym, dowiedziały się, w jakich przypadkach i w jaki sposób należy wezwać na pomoc pogotowie, straż pożarną i policję, jak bronić się przed ugryzieniem przez psa. Za zaangażowanie i aktywność podczas zajęć pierwszaki otrzymały odblaski i zakładki do książek. Dziękujemy przybyłym gościom za prezenty oraz bardzo interesującą lekcję.

  • Jesienne integracje

    W dniach 2-4 października uczniowie klas IV a i VII a pod opieką pań: A. Redlickiej, E. Zomkowskiej, E. Kościeszy, K. Makowskiej-Kubal i J. Jędrzejewskiej wyjechali  do Centrum Aktywnego Wypoczynku GWAREK usytuowanego w Pięknej Górze koło Giżycka.

    Pobyt w ośrodku sprzyjał klasowej integracji i rozwijaniu sprawności fizycznej.  Uczniowie, pod okiem animatorów, poznawali tajniki survivalu i uczyli się drużynowej współpracy podczas zmagań sportowych. Uczestniczyli również w kreatywnych  zajęciach wymagających  skutecznej komunikacji w grupie. Najwięcej emocji wzbudzały walki gladiatorów i gra ruchowa Twister. Wieczorne spotkania przy ognisku i na dyskotece pozwalały na lepsze poznanie kolegów i koleżanek oraz  zaprezentowanie swoich talentów wokalnych i tanecznych.

Aktualności

Kontakt

  • sekretariat@gimnazjumchotomow.pl

    Szkoła Podstawowa nr 2
    im.Orła Białego
    ul. Partyzantów 23
    05-123 Chotomów

  • 22 782 50 11,
    22 782 58 53,
    22 782 51 44


Galeria zdjęć