• Próbne egzaminy

  Próbne egzaminy

  Drodzy uczniowie klas III gimnazjum i klasy VIIIa, 

  19, 20 i 21 listopada  (poniedziałek, wtorek, środa) o godzinie 8.00 odbędą się próbne egzaminy.

  Po egzaminach lekcje zgodnie z planem.

   

   

 • 100 lat – 100 pytań

  100 lat – 100 pytań

  14 listopada w naszej szkole odbył się konkurs diecezjalny organizowany przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Warszawsko – Praskiej adresowany do uczniów VII i VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klas gimnazjum pt: ,,Sto pytań w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości Polski”. 

  W konkursie wystartowało 18 uczniów, którzy  podczas testu mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą odzyskania niepodległości zarówno od strony historycznej jak i religijnej.

          Zgonie z regulaminem do drugiego etapu zakwalifikowały się dwie uczennice:

  - Katarzyna Buczyńska – IIIc

  - Justyna Kozłowska – IIIc

              Laureatką serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym – diecezjalnym etapie.

 • "Wolność jest Sztuką"

   "Wolność jest Sztuką"

  W ramach obchodów 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, nasi uczniowie z  III klas gimnazjalnych  zostali zaproszeni do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Sikorskiego w Pomiechówku, gdzie obejrzeli niezwykle poruszający spektakl patriotyczny pod tytułem "Wolność jest Sztuką".  Przedstawienie przygotowane przez młodzież z Pomiechówka opowiadało nie tylko o trudnej walce o wolność Polski w czasach zaborów, lecz także o młodzieńczej miłości, o rusyfikacji w szkołach, o tęsknocie za domem młodych powstańców ukrywających się w lasach. Naszych gimnazjalistów najbardziej poruszyło wykonanie piosenki pochodzącej z filmu „Miasto 44” przez dziewczęta z Zespołu Szkół oraz bardzo mocna i porywająca recytacja „Reduty Ordona” – na wzór tej z filmu „Syzyfowe Prace”.

  Bardzo dziękujemy młodzieży z Pomiechówka za zaproszenie oraz za wzruszenia, jakich dostarczył nam ich niesamowity występ!

  Galeria zdjęć

 • ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

  ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

  Jak go obchodzić?
  Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Nic więcej!

  21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To dzień dobrych uczynków i dobrych emocji. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

  W środę 21 listopada ubierzmy się na żółto- jest to kolor życzliwości. Na korytarzach będą wisiały MIŁE SŁOWA, które można będzie zabrać ze sobą i obdarować je nimi inne osoby.

  Ten dzień to doskonała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas  z nawiązką!

   

   

 • Ogólnopolski konkurs plastyczny "POCZTÓWKA DO ŚW. MIKOŁAJA NIESIONA PRZEZ ORŁA BIAŁEGO"

  Ogólnopolski konkurs plastyczny "POCZTÓWKA DO ŚW. MIKOŁAJA NIESIONA PRZEZ ORŁA BIAŁEGO"

  Z okazji 100-nej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. ORŁA BIAŁEGO w Radomiu zaprasza uczniów i nauczycieli wszystkich szkół pod patronatem Orła Białego, do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym "POCZTÓWKA DO ŚW. MIKOŁAJA NIESIONA PRZEZ ORŁA BIAŁEGO".

  Celem konkursu jest kultywowanie polskich tradycji świątecznych i obrzędowych, wychowywanie w duchu szacunku dla wartości chrześcijańskich, narodowych oraz rodzinnych, stworzenie możliwości udziału dzieci i młodzieży w konfrontacji z rówieśnikami (w dziedzinie sztuk plastycznych).

  Regulamin konkursu:

  1. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych, tj. klasy 0-3 oraz klasy 4-8 i gimnazjum.

  2. Każda szkoła może przesłać dowolną ilość prac z zastrzeżeniem, iż każdy uczestnik może zgłosić na konkurs jedną pracę.

  3. Technika wykonania prac dowolna, płaska, plastyczna (za wyjątkiem technik komputerowych oraz prac z plasteliny).

  4. Format pracy: pocztówka 10 x 15cm lub 13x18cm.

  5. Na odwrocie pracy należy zamieścić wypełnioną metryczkę pracy, zawierającą:

  - dane autora pracy (imię i nazwisko, rok urodzenia, klasa);

  - dane szkoły (nazwa, ulica/numer, kod pocztowy, miejscowość);

  - dane nauczyciela zgłaszającego pracę (imię i nazwisko, tel. kontaktowy).

  Wszystkie prace proszę składać do Pani Sylwii Baranowskiej do 3 grudnia .

  Na autorów najciekawszych prac czekają atrakcyjne nagrody !!!

 • Gratulacje !!!

  Gratulacje !!!

  Uczeń klasy 8a Andrzej Nowakowski zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie fotograficznym " A to Polska właśnie", organizowanym przez SP nr 1 w Chotomowie.

  Gratulacje !!! - Obrazek 1

 • List do rodziców

  List do rodziców

   Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

   w poczuciu troski o zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych.

   

  W związku z powyższym, kierujemy do  Rodziców i Opiekunów  list dostępny pod linkiem:

   list_MEN_GIS_rodzice.docx

   

  Prosimy, aby wspomniany list został odczytany rodzicom i opiekunom,  oraz przekazany na najbliższych zebraniach.

   

  Z poważaniem


  Anna Zalewska                                

  Minister Edukacji Narodowej           

   

 • 100-lecie Odzyskania Niepodległości

  100-lecie Odzyskania Niepodległości

  i9 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości.

  Cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi przedszkolakami uczestniczyła w uroczystym apelu z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przygotowanej uczniów klasy IIIa, VIIIa oraz chóru szkolnego pod kierunkiem p. Anny Grzywacz, p. Ewy Zomkowskiej i p. Mileny Rębiejewskiej. Wszyscy w skupieniu oglądali inscenizację o powstaniu Państwa Polskiego, wsłuchani byli w pieśni patriotyczne. Rys historyczny przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, wydarzenia z okresu zaborów, a następnie odzyskanie niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku.

  Na apelu  wręczone zostały także nagrody.

  Za szkolny konkurs historyczny pod patronatem Wójta Gminy Jabłonna Jarosława Chodorskiego pt.: „Drogi Polaków do Niepodległości. Życie i działalność Ignacego Jana Paderewskiego", który odbył się 6 listopada. W konkursie brało udział 25 uczestników.

  1. miejsce zajęła Martyna Kowalska,
  2. miejsce zajęli Jan Tymoniuk oraz Piotr Żuławnik,
  3. miejsce zajęli Aleksander Kostrow oraz Izabela Koperkiewicz.

  Sponsorami tego konkursu była Rada rodziców, Wójt Gminy Jabłonna oraz firma transportowa SaniMax.

  Samorząd Uczniowski rozdał nagrody trzem wyróżnionym uczniom: Mai Witkowskiej, Mateuszowi Lubańskiemu oraz Oskarowi Sitko za szkolny konkurs pt.: „Karta z życzeniami dla Polski”.  Sponsorami tego konkursu był Wójt Gminy Jabłonna.

  W tym konkursie brała udział cała społeczność szkolna.

  Efekt końcowy konkursu można oglądać w postaci pięknych serduszek z różnorodnymi życzeniami dla Polski wiszących na korytarzu szkolnym.

  W tym dniu dla uczczenia tego ważnego wydarzenia o godzinie 11.11 społeczność szkolna wspólnie zaśpiewała wszystkie zwrotki Hymnu Państwowego.

  Barwy narodowe, godło, hymn oraz wykonana galeria z "Chotomowskimi bohaterami" podkreśliły patriotyczny charakter apelu.

  REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

   

  Galeria zdjęć

 • Zajęcia szybkiego czytania

  Zajęcia szybkiego czytania

  W poniedziałek na zajęciach z szybkiego czytania poznaliśmy nową technikę gromadzenia ważnych dla nas informacji.

  "Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. Informacje te jednak nie są gromadzone niczym wycinki z gazet.

  Taka teczka pełni raczej funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy czy też zdjęcia. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach.

  Lapbook jest więc czymś w rodzaju teczki interaktywnej przypominającej papierowy teatrzyk mieszczący się na naszych kolanach, stąd właśnie jej nazwa"

  Źródło: Lapbook a edukacja czytelnicza  czyli jak zachęcić  dzieci do czytania

  Lapbook przypomina edukacyjne portfolio.

  Zbudowany jest z grubszej teczki, w środku której przykleja się książeczki, kieszenie, harmonijki, wachlarze, ilustracje, notatki, pozwalające uporządkowanie informacji według pomysłu i inwencji autora.

  Galeria zdjęć

   

   

 • Rekord dla Niepodległej

  Rekord dla Niepodległej - Obrazek 1

 • Życzenia dla Polski

  Życzenia dla Polski

  Kochana Nasza Ojczyzno!

  Życzymy Ci dalszej wolności.

  Dla każdego patrioty będziesz zawsze najważniejsza.

  Jesteś naszym domem i radością od zawsze… na zawsze. 

  Galeria zdjęć

 • Akademia szczypiorniaka