• Zebrania z rodzicami

  Zebrania z rodzicami

  Szanowni Państwo,

  serdecznie zapraszamy na zebrania z rodzicami, które odbędą się 24 stycznia 2019 roku (czwartek) o godznie 18.00 i będą dotyczyły podsumowania wyników nauczania i zachowania.

  Wychowawcy

  O godzinie 18.30 odbędzie się zebranie Rady Rodziców.

  Przewodnicząca Rady Rodziców 

  Sylwia Czejarek

  O godzinie 18.45 odbędzie się zebranie rodziców uczniów klas III gimnazjum i klasy 8 w sprawie balu.

  Zapraszamy zainteresowane osoby.

  Rodzice

 • Z wizytą w Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Legionowie

  Z wizytą w Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Legionowie

  14 stycznia uczniowie z klasy 1a, 1b oraz 2a wybrali się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Legionowie. Dzieci zaprezentowały Kombatantom kolędy a dziewczynki z 2a zagrały na dzwonkach "Lulajże Jezuniu". Seniorzy byli zachwyceni występem. Na koniec uczniowie wręczyli kartki z życzeniami. Były to bardzo wzruszające chwile zarówno dla dzieci, jak i dla seniorów.

 • 27 FINAŁ WOŚP

  27 FINAŁ WOŚP

  Na WOŚP zebraliśmy 13 245zł

  DZIĘKUJEMY !!!

  Galeria zdjęć

 • Ferie zimowe w Gminie Jabłonna

  Ferie zimowe w Gminie Jabłonna - Obrazek 1

 • Photon

  Photon

  Uczniowie klasy Ib mają zajęcia edukacyjne z nowym robotem, którego nazwały Toffik. Tak naprawdę to Photon, który jest interaktywnym robotem edukacyjnym polskiej produkcji, który wspiera dzieci w rozwoju podstawowych umiejętności z zakresu programowania i elektroniki. Pomaga w rozwoju kreatywności, zdolności logicznego myślenia, poznaniu podstaw programowania oraz zrozumieniu działania czujników, w które został wyposażony. Dzieci były zachwycone nowym interaktywnym przyjacielem, który będzie im pomagał zdobywać nowe informacje. 

   

   

 • Deklaracje na obiady

  Deklaracje na obiady

  Szanowni Państwo, 

  w związku z tym, że od 2 stycznia 2019 roku obiady do stołówki szkolnej będzie dostarczała nowa firma cateringowa udostępniamy nowe deklaracje.

  deklaracja_SP_2-2019.docx

  Przetwarzanie_danych_osobowych_Sani__Sazi_.docx

  Informacja firmy Sani&Sazi dla rodziców:

  informacja_Sani_Sazi_o_obiadach.pdf

 • Informacja o obiadach

  Informacja o obiadach

  Szanowni Państwo,

  uprzejmie informuję, że od 2 stycznia 2019 roku obiady do stołówki szkolnej będzie dostarczała Firma cateringowa Sani&Sazi "Zdrowi i najedzeni".

  W związku z powyższym będą obowiązywały nowe deklaracje obiadowe, następuje zmiana konta na które należy dokonywać wpłat  za obiady. Gmina Jabłonna dopłaca 3 zł do każdego zestawu obiadowego i drugiego dania.

  Ceny obiadów uległy obniżeniu, koszt opłat dla rodziców:

  1.        jedno danie – zupa: 2,00 zł 
  2.        jedno danie – drugie danie z deserem i piciem: 4,00 zł
  3.        zestaw obiadowy (zupa i drugie danie z deserem i piciem): 6,00 zł.

   

  Deklaracje otrzymają uczniowie w szkole, będą również dostępne na stronie internetowej szkoły.

  dyrektor szkoły

   

   

   

 • Świąteczne życzenia

  Świąteczne życzenia

  Szanowni Państwo,

  nadchodzą Święta Bożego Narodzenia.

  Jak zawsze spotkamy się przy stole, podzielimy się opłatkiem z tymi, którzy są teraz z nami i z tymi, którzy pozostali w naszych sercach.

  Zbliżający się okres świąt skłania nas do refleksji, zadumy i wyciszenia. Mamy nadzieję, że będzie to też czas radości, rodzinnych spotkań, wspólnego kolędowania, czas wypełniony zapachem świątecznych potraw.

  Życzymy Państwu, aby okres Bożego Narodzenia stał się okazją do umacniania wiary w to, co dobre i piękne Niech ten świąteczny nastrój pozostanie w naszych sercach na długo. Niech w całym nadchodzącym roku nie opuszcza Państwa pomyślność, a optymizm i pogoda ducha wypełniają każdy dzień. 

  społeczność szkolna

 • Jasełka najmłodszych

  Jasełka najmłodszych

  Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia.

  Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Uczniowie ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus, oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.

  Galeria zdjęć

 • Jasełka w naszej szkole

  Jasełka w naszej szkole

  Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

  W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy VIII , którzy wraz z panią Wiolettą Tracz przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 20 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uroku inscenizacji dodały kolędy w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem pani Mileny Rębiejewskiej, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście.

  Po występie głos zabrała pani dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia i symbolicznie społeczność szkolna połamała się opłatkiem.

  Galeria zdjęć

 • Moralność Pani Dulskiej

  Moralność Pani Dulskiej

  Uczniowie klasy Va, VII a i III d obejrzeli  w Domu Kultury w Chotomowie sztukę pt. " Moralność Pani Dulskiej". Wystawiona ona była przez grupę teatralną "WKRĘCENI" z Warsztatu Terapii Zajęciowej św. Rity w Legionowie. Uczniowie byli zachwyceni grą aktorską i poziomem przygotowania spetaklu.

 • Wyjazd pełen wrażeń!

  Wyjazd pełen wrażeń!
  13 grudnia 2018 roku z p. L.Świątkowską i p. A.Wijatkowską byliśmy w kinie „Muranów” na filmie „Off-line”. Wszystko zrobiło na nas ogromne wrażenie: małe, przytulne, kameralne kino i film, który spowodował w nas wiele przemyśleń. Wyjazd ten był nagrodą za udział w konkursie „Drogi Polaków do Niepodległości”. Dziękujemy bardzo Paniom i naszym sponsorom – p. Wójtowi J.Chodorskiemu i właścicielowi firmy „Sanimax” p. J.Sosnowskiemu.
                                                                                                                                                                               Uczniowie
  Wyjazd pełen wrażeń! - Obrazek 1
 • Świąteczne kartki

  Świąteczne kartki

  Ostatnio na zajęciach uczyliśmy się prawidłowo adresować koperty  oraz  samodzielnie pisaliśmy listy, do których kupiliśmy na poczcie znaczki. Tak przygotowane listy wrzucaliśmy do skrzynki pocztowej. Podczas wycieczki poznaliśmy pracę pani w urzędzie pocztowym oraz dowiedzieliśmy się jak wygląda droga listu od nadawcy do adresata.

  Uczniowie klasy 2a.

  Galeria zdjęć

 • Olimpus

  Olimpus
  Otrzymaliśmy wyniki sesji jesiennej ogólnopolskiego konkursu matematycznego OLIMPUS. Nasi uczniowie zdobyli wysokie wyniki. 
  klasa 3 gimnazjum, MAKS - 240 punktów, średnia 178
  1. ARTUR KEMPIŃSKI 3B - 214 - DYPLOM LAUREATA
   
  klasa 4, MAKS -  248, średni wynik  160
  1.ZOFIA TRAJER - 210 - DYPLOM LAUREATA
   
  klasa 5, MAKS - 234, średni wynik  155
  1.ZOFIA KOKOKOSZCZYŃSKA 196 - DYPLOM UZNANIA
  2.JAKUB NOWAK 196 - DYPLOM UZNANIA
   
  klasa 7, MAKS -  240,średni wynik 176  
  1.RAFAŁ SZCZERBA 178 - DYPLOM UZNANIA
   
  klasa 8, MAKS - 240, średni wynik 174
  1.MONIKA SZCZERBA 214 - DYPLOM LAUREATA
  2.MIKOŁAJ MOSAKOWSKI 200 - DYPLOM UZNANIA.
   
  GRATULACJE!!!!!!
 • Wieczór naukowy fizyczno-chemiczny

  Wieczór naukowy fizyczno-chemiczny

  7 grudnia odbył się po raz trzeci wieczór naukowy fizyczno-chemiczny, w którym wzięli udział uczniowie uczęszczający na zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z Projektu Unijnego, tj. z klasy 7a, 8a i 3c gimnazjum. Podczas takiego wieczoru uczniowie samodzielnie pod kierunkiem nauczycieli, p. Agaty Cegiełki i p. Anny Prokop-Rupiewicz wykonują doświadczenia z chemii i fizyki. Na koniec takiego spotkania następują prezentacje filmów naukowych. Zajęcia te cieszą się dużym zainteresowaniem, uczniowie chętnie biorą w nich udział. 

  Galeria zdjęć

   

 • Detektyw Pozytywka

  Detektyw Pozytywka

  Uczniowie klasy 2a pod opieką pani Ewy i pani Justyny 6 grudnia oglądali w Ratuszu w Legionowie przedstawienie pt. Detektyw Pozytywka przygotowane przez Teatr Współczesny z Krakowa. Po spektaklu dzieci miały okazję zrobić  wspólne , pamiątkowe zdjęcie z aktorami.

  Bardzo dziękujemy sympatycznym aktorom!!! 
 • Turniej mikołajkowy w siatkówce o puchar Wójta Gminy Jabłonna

  Turniej mikołajkowy w siatkówce o puchar Wójta Gminy Jabłonna

  6 grudnia o godzinie 8.00 w Szkole Podstawowej w Jabłonnie, Wójt Gminy Jabłonna Jarosław Chodorski otworzył XI edycję naszego turnieju mikołajkowego w kategorii gimnazja dziewcząt i chłopców. Turniej cieszył się wielką popularnością, gościliśmy wiele drużyn. W dwóch kategoriach wygrali uczniowie ze Stanisławowa Pierwszego. Nasze dziewczyny były czwarte a chłopcy zajęli trzecią lokatę. Turniej przebiegał w duchu Fair play oraz w świątecznej atmosferze. Na koniec uczestnicy zostali obdarowani słodka niespodzianką mikołajkową.

  Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju.

  Galeria zdjęć

   

   

 • Podarujmy dzieciom święta

  Podarujmy dzieciom święta

  Chcesz podarować dzieciom z naszej gminy najpiękniejsze święta?

  Weź udział w zbiórce zabawek i słodyczy organizowanej przez Wolontariat Gops Jabłonna!

   

 • Mikołajki

  Mikołajki

  Chociaż za oknami brak śniegu nastrój świąteczny w naszej szkole.Dzisiaj, czyli 6-go grudnia panuje u nas szczególny klimat. Dotarł  do szkoły worek pełny słodkości, ufundowany przez Radę Rodziców, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdej klasy znalazły się słodkości. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują.

  Galeria zdjęć

 • Podziękowania

  Podziękowania

  Szanowni Państwo,

  gorąco dziękujemy za pomoc w przygotowaniu Charytatywnego Kiermaszu Świątecznego, w trakcie którego zbieraliśmy środki dla Hospicjum Dziecięcego - ul. Agatowa w Warszawie. Efekt Państwa zaangażowania przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki Państwu, w ciągu zaledwie trzech godzin, udało się zebrać 2 930,77 zł. Dziękujemy za dekoracje świąteczne oraz słodkości przeznaczone na kiermasz.

  Wspólnie z Państwem udało nam się stworzyć Kiermasz pełen serdecznej, rodzinnej atmosfery, a poprzez to wydarzenie – pomóc.

  Mamy nadzieję, że dobro i piękno będą towarzyszyć Państwu także w najbliższych tygodniach, a w szczególności w trakcie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

  Galeria zdjęć

strona:

Aktualności

Kontakt

 • sekretariat@gimnazjumchotomow.pl

  Szkoła Podstawowa nr 2
  im.Orła Białego
  ul. Partyzantów 23
  05-123 Chotomów

 • 22 782 50 11,
  22 782 58 53,
  22 782 51 44


Galeria zdjęć